Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Muzycy z Sieradza zapraszają na Międzynarodowe Święto Muzyki

Muzycy z Sieradza zapraszają na Międzynarodowe Święto Muzyki

Baza4Międzynarodowe święto muzyki i muzyków przypada co prawda1 października, ale już w przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki, 30 września w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu z tej okazji odbędzie się wspaniały koncert.

 

Ze względu na pandemię musimy zachować reżim sanitarny. Niestety, dostępna będzie tylko połowa miejsc. Słuchaczy, którzy zdobędą bezpłatne wejściówki na koncert, prosimy o dezynfekcję rąk oraz zasłonięcie nosa i ust maseczką higieniczną. W koncercie nie mogą wziąć udziału osoby chore lub mające początkowe objawy choroby oraz gdy domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. Międzynarodowy Dzień Muzyki został ustanowiony 1 października z inicjatywy światowej sławy skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina w 1975 roku. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Daria Zaradkiewicz; wokalistka, laureatka ,,Szansy na sukces'' oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jak mówi o sobie, muzykę ma w sercu od dziecka. Śpiewa w kilku językach, komponuje, emituje pozytywną energią. Towarzyszyć jej będą znani z poprzednich koncertów w Sieradzu muzycy z Pomorza. Paweł A. Nowak (akordeon); pedagog, kompozytor, aranżer i kolekcjoner akordeonów, pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów; organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Paweł A. Nowak koncertuje w kraju i Europie. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i charakterystycznym dla akordeonu francuskim stylu musette. Paweł Urowski (kontrabas), absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. Na koncie ma 18 płyt. Współpracuje m.in. z: Dominikiem Bukowskim, Przemkiem Dyakowskim, Maciejem Sikałą, Weroniką Korthals, Dwikim Dharmawanem, Joanną Knitter, Wendym Landsem, Eric Allen, Akineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet, Francesca Bertazzo Hart, Wojciechem Staroniewiczem, Maciejem Grzywaczem, Carolyn Dorfmanem, Arturem Lesickim, Adamem Wendtem.
W tym roku zabierzemy Państwa w muzyczną podróż do Francji. L`APÉ - tak zatytułowany jest koncert. To unikalny kolaż dźwięków i osobowości, łączący muzyków z pasją i zamiłowaniem do piosenki francuskiej. W repertuarze odnajdą Państwo zarówno klasyczne melodie, zaczerpnięte od Edith Piaf czy Josephine Baker, jak i utwory współczesne takich wykonawców jak Zaz.
Połączenie pięknego brzemienia akordeonu z dyskretnym towarzyszeniem kontrabasu oraz charyzmatyczny wokal Darii Zaradkiewicz przeniesie Państwa w paryską atmosferę. Koncert zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu odbędzie się w ramach realizacji Zadania nr 3 - WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE, nad którym medialny patronat objęła rozgłośnia radiowa Nasze Radio. Na koncert zapraszamy 30 września (czwartek), o godzinie 18, do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Liczba miejsc ograniczona.

Sławomir Cieślak
PSM 1 st. w Sieradzu

Zobacz zwiastun na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=r_oTK4jBvH4

DariaMalenia

DariaMalenia1

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u