Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Okradli, pobili, wolnością się cieszyli... Ale tylko pięć dni

Okradli, pobili, wolnością się cieszyli... Ale tylko pięć dni

264-135832Szukał towarzystwa, a znalazł rozbójników. 4 września do KPP w Wieluniu zgłosił się 30-letni mężczyzna z doniesieniem. Opowiedział policjantom, że cztery dni wcześniej został pobity i okradziony. Oto jak w Radiu Ziemi Wieluńskiej mówiła o tym rozboju Katarzyna Grela, rzeczniczka tamtejszej komendy policji.

 

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia wieczorem, przechodząc ulicą Warszawską w Wieluniu, spotkał przypadkowo dwóch młodych mężczyzn, których poprosił o zakup papierosów oraz zaproponował wspólne wypicie alkoholu. Młodzi ludzie przystali na jego propozycję. Jeden z nich wziął pieniądze od 30-latka, poszedł do sklepu i kupił papierosy. Następnie cała trójka wspólnie piła alkohol. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, która później przerodziła się w rękoczyny. Dwaj nowo poznani towarzysze zaatakowali pokrzywdzonego. 30-latek został uderzony pięścią w twarz oraz kopnięty w głowę. Gdy leżał na ziemi, napastnicy wyciągnęli mu z kieszeni portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 950 złotych, a z palców ściągnęli dwa sygnety. Straty pokrzywdzony wycenił na ponad 1700 złotych.
Pobity trafił z obrażeniami ciała do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Sprawą zajęli się natychmiast wieluńscy kryminalni, którzy skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, docierając do miejsc, gdzie mężczyźni mogli przechodzić, oraz do osób, które mogły ich widzieć. Zabezpieczono również nagrania zapisu monitoringu z pobliskich placówek handlowych.
Drobiazgowa analiza zebranych informacji i ustaleń pozwoliła na wytypowanie sprawców tego przestępstwa. Byli nimi dwaj mieszkańcy powiatu wieluńskiego w wieku 20 i 21 lat. Obaj zostali zatrzymani 9 września i osadzeni w policyjny areszcie. Mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Starszego ze sprawców prokurator objął dozorem policyjnym. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(opr. KJB)

264-135833

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u