Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ATMOSFERA - taką nazwę nosi powstałe w Wieluniu Centrum Terapii Tlenem i Wodorem

ATMOSFERA - taką nazwę nosi powstałe w Wieluniu Centrum Terapii Tlenem i Wodorem

komora-omniplusTo przedsięwzięcie na trudne czasy COVIDU. W Wieluniu powstało Centrum Terapii Tlenem i Wodorem „Atmosfera”. Mieści się przy ul. 18 Stycznia 70. Znajduje się tam komora hiperbaryczna oraz jonizatory do inhalacji i nasycania wody wodorem. Terapie odbywają się pod okiem kadry z wykształceniem medycznym - informuje Alina Frejusz z Radia Ziemi Wieluńskiej.

 

Działanie komory polega na tym, że przy zwiększonym ciśnieniu do organizmu dostaje się większa ilość tlenu. Normalnie, z powietrza mamy 21 proc., a w komorze do 36 proc. tlenu dostaje się do organizmu – mówiła w RZW Justyna Gorzędowska, współwłaścicielka Centrum. – To doskonała terapia dla pań, które korzystają z różnych zabiegów kosmetycznych, bo lepiej goją się rany, dla osób po urazach, ze stopą cukrzycową, dla sportowców, bo po takiej terapii mają większą wydolność fizyczną, po ciężkich treningach mięśnie szybciej dochodzą do formy. Jest to świetna terapia dla dzieci autystycznych, z porażeniem mózgowym. Te dzieci zaczynają lepiej mówić, lepiej się zachowują. Nasza komora jest komorą dwuosobową i takie dziecko może wejść tam z rodzicem lub opiekunem. Komora jest przeznaczona także dla osób po tym nieszczęsnym Covidzie, dla osób osłabionych, zestresowanych.

Oprócz komory hiperbarycznej w Centrum można skorzystać z terapii wodorem.

Wodór ma niesamowite właściwości terapeutyczne w 176 chorobach, a ta lista dalej rośnie. Zabiegi polegają na wdychaniu wodoru przez kaniulę nosową. To przyjemny zabieg. Siedzimy sobie wygodnie w fotelu, możemy poczytać książkę i wdychamy wodór. Inhalacje wodorem polecam każdemu ze względu na to, że wodór oczyszcza na poziomie komórkowym. Komórka zaczyna prawidłowo funkcjonować, zachowuje się jak młoda komórka, dlatego efekty w różnych chorobach są spektakularne. Przede wszystkim inhalacje wodorowe podnoszą odporność organizmu, można pozbyć się niemalże wszystkich chorób. Inhalacja chroni przez promieniowaniem, usuwa metale ciężkie z mózgu, wodór poprawia samopoczucie, hamuje namnażanie się komórek rakowych, rewelacyjnie działa na reumatoidalne zapalenie stawów, regeneruje tkankę łączną, pomaga w trudno gojących się ranach, łagodzi różnego rodzaju bóle, reguluje pracę serca, przepływ krwi, wzmaga produkcję kolagenu i spłyca już powstałe zmarszczki. I co najważniejsze, nie powoduje negatywnych skutków – wylicza w RZW Karolina Małek-Wosik , producentka jonizatorów do inhalacji i nasycania wody wodorem.

(opr. KJB)

fot: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u