Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jechała ,,z fantazją'' wyznaczoną promilami

Jechała ,,z fantazją'' wyznaczoną promilami

policjarKierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia - to kumulacja przewinień 21–letniej mieszkanki gminy Sieradz. Jechała VW Golfem mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu i uszkodziła dwa pojazdy. Amatorce jazdy na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna .

 

Do tej ,,kumulacji'' doszło 13 września przed godziną 10. Dyżurny sieradzkiej policji został wtedy powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Wojska Polskiego. Zgłaszająca twierdziła, że w tył jej samochodu uderzyła młoda kobieta kierująca Volkswagenem i odjechała w kierunku ronda. Dyżurny skierował tam został patrol drogówki. Jak ustalili policjanci, kierująca VW uderzyła w tył Jaguara, następnie w krawężnik i w bok BMW, po czym uciekła się w kierunku ronda. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, gdzie może przebywać sprawczyni kolizji. Już dwie godziny po zdarzeniu funkcjonariusze zastali ją w miejscu pracy na terenie Sieradza.
Była to 21-letnia mieszkanka gminy Sieradz. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2,31 promila alkoholu w organizmie. Swoją „ucieczkę” kobieta tłumaczyła tym, że wcześniej spożywała alkohol, dlatego chciała uniknąć kłopotów. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 21-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji została również ukarana mandatem karnym.

(opr. KJBB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzychodzi karzeł do księgarni...

---------------------------------

Przychodzi karzeł do księgarni i pyta:
- Czy są jakieś książki o dyskryminacji karłów?
- Oczywiście, o, tam, na najwyższej półce.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u