Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Będzie wielopokoleniowy plac zabaw ,,Od malucha do seniora''

Będzie wielopokoleniowy plac zabaw ,,Od malucha do seniora''

placzabawa2Firma Grima Architektura i Krajobraz z Warszawy przygotuje dokumentację projektową wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora", który powstanie na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu.

 

O przygotowanie dokumentacji ubiegały się trzy firmy: Sorted z Piaseczna, Kerria Piórkowski z Koła oraz wspomniana na wstępie Grima Architektura i Krajobraz. Warszawska firma za swoje usługi zaproponowała najkorzystniejszą cenę - nieco ponad 84 tys. zł i to właśnie ona będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu. Sam plac zabaw ma być gotowy w przyszłym roku.
- Celem projektu jest utworzenie nowej atrakcyjnej przestrzeni sprzyjającej integracji. Stworzona zostanie ogólnodostępna infrastruktura zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również osób starszych, z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi, promująca formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek, aktywność sportową, sprzyjająca międzypokoleniowej integracji społecznej - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko pół hektara. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejko spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów, budki dla ptaków).
W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring. Warto podkreślić, że na realizację parku Urząd Miasta Sieradza pozyskał dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy

 

 

 

 

 

 

 

"Dobranoc, przystojniaku!"

Pewien facet chciał przenocować w hotelu, ale wszystkie pokoje były zajęte.
- Może ma pan jednak jakiś wolny pokój, albo chociaż jakieś łóżko? Mogę spać gdziekolwiek - poprosił recepcjonistę.
- No cóż, mam dwuosobowy pokój w którym mieszka tylko jeden facet i prawdopodobnie byłby zadowolony ze współlokatora, bo to obniżyłoby mu koszty. Ale prawdę mówiąc, on chrapie tak głośno, że skarżą się na niego nawet lokatorzy z sąsiednich pokoi, tak więc nie wiem, czy będzie pan zainteresowany.
- Nie ma sprawy, wezmę ten pokój.
Następnego ranka recepcjonista pyta faceta:
- Jak się panu spało?
- Lepiej niż kiedykolwiek.
- A co z chrapaniem, nie przeszkadzało panu?
- Nie, natychmiast go uciszyłem.
- W jaki sposób?
- Już leżał w łóżku, kiedy wszedłem do pokoju. Przechodząc pocałowałem go w policzek i powiedziałem "Dobranoc, przystojniaku!", a on obserwując mnie, nie zmrużył oka przez całą noc!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u