Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pensje samorządowców z Sieradzkiego idą ostro w górę!

Pensje samorządowców z Sieradzkiego idą ostro w górę!

kasaWielotysięczne podwyżki dostali lub wkrótce dostaną samorządowcy z naszego regionu. Niektórzy nawet po 6 i więcej tysięcy złotych brutto! Kto i ile?

 

Burmistrz Wieruszowa będzie zarabiał ponad 17 tysięcy złotych zamiast niespełna 10 tysięcy złotych brutto. Wójt Widawy, Michał Włodarczyk już może być pewien nowej pensji w wysokości 10.250 złotych wynagrodzenia zasadniczego. Do tego należy doliczyć dodatek funkcyjny w wysokości 3.150 złotych oraz dodatek specjalny w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 4.020 złotych, co daje razem 19.265 złotych brutto miesięcznie. To maksymalna kwota, jaką można przyznać wójtowi gminy, która ma mniej niż 15 tys. mieszkańców, zgodnie z nowymi przepisami o wynagrodzeniach samorządowców.
Prezydent Sieradza będzie otrzymywał pensję w wysokości 20.130 zł brutto. Tak zdecydowali we wtorek radni. W czwartek 25 bm. mają zapaść decyzje o nowych uposażeniach dla burmistrza Wielunia (mowa o 16. 950 zł brutto zamiast 10. 380 zł brutto) oraz dla starostów z powiatów zduńskowolskiego i łaskiego. Zaś 1 grudnia radni mają podjąć uchwałę o wysokości pensji burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka. Miałby ze wszystkimi dodatkami zarabiać co najmniej 20.130 zł brutto miesięcznie. W grudniu też o nowych pensjach dla swoich szefów gmin podejmą decyzje radni z gminy Zduńska Wola i radni miejscy ze Zduńskiej Woli. Dodajmy, że uchwalone podwyżki obowiązują od sierpnia, a to oznacza, że wszyscy włodarze dostaną w listopadzie, bądź grudniu wypłaty wraz z wyrównaniem od tego miesiąca.
We wszystkich gminach wzrosną też diety radnych oraz stawki dla zarządów rad. Pytanie tylko brzmi: CZY WSZYSCY NA TE PODWYŻKI ZASŁUŻYLI? Na to pytanie odpowiedzą wyborcy, ale dopiero za nirespełna trzy lata.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u