Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Powstanie zielony łącznik między placem Wolności a ulicą Ogrodową w Zduńskiej Woli

Powstanie zielony łącznik między placem Wolności a ulicą Ogrodową w Zduńskiej Woli

skrotZanim w życie wejdą plany samorządu i z ruchu dla pojazdów wyłączona będzie część placu Wolności w Zduńskiej Woli (więcej na: ---> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13783-zduska-wola-bdzie-miaa-swoj-qpietrynq), wcześniej nowy look zaplanowano na odcinku z placu Wolności 17 do ulicy Ogrodowej. Niedawny, wydeptany przez mieszkańców skrót do pobliskich bloków, po deszczach przypominał bajoro, a podczas suchych, upalnych dni kurz z tej części był dokuczliwy w okolicach Ratusza.

 

– Zasadzimy tu dziewięć nowych drzew oraz kilkadziesiąt krzewów i kwiatów. Pojawią się nowe trawniki, a całość dookoła osłoni żywopłot – wyjaśnia Kamila Piotrowska, zastępca dyrektora Biura Infrastruktury Technicznej. Wśród zieleni zainstalowane zostaną ławki, a przy nich kosze na śmieci. Budowlańcy ułożą też nowy chodnik z kostki betonowej. – Wielu mieszkańców korzysta z działki jako skrótu. Uwzględniliśmy to w projekcie nowej aranżacji. By było bezpiecznej, zainstalujemy energooszczędne latarnie – dodaje Kamila Piotrowska.
Nowy pasaż zostanie oddany mieszkańcom na początku przyszłego roku. Wykonawcą jest bełchatowska firma Zigger. Koszt robót drogowych wraz z tzw. małą architekturą ma się zamknąć w 250 tys. zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u