Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policja ostrzega przed oszustami i złodziejami

Policja ostrzega przed oszustami i złodziejami

policjaaWieruszowscy policjanci ostrzegają przed oszustwami i kradzieżami. Przestępcy w różny sposób próbują wyłudzić informacje, dotyczące posiadanych oszczędności. Czasem wykorzystują też nieuwagę swoich przyszłych „ofiar” i kradną pieniądze lub inne kosztowności. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

 

O bezwzględnym sposobie działania złodziei przekonała się 84 – letnia mieszkanka Wyszanowa, w gminie Wieruszów. 23 listopada około południa do domu seniorki, weszły dwie kobiety. Osoby te pod pozorem sprzedaży wyrobów tekstylnych, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, skradły znaczną sumę pieniędzy i uciekły.
Dlatego policjanci apelują o daleko idącą ostrożność. Ostrzegamy mieszkańców naszego regionu, aby nie podawać żadnych informacji osobom nieznajomym i nie wpuszczać takich osób do swojego domu lub mieszkania. Pamiętajmy, że przestępcy pod byłe pretekstem wykorzystują nieuwagę szczególnie osób starszych i w tym czasie dokonują kradzieży. Uważajmy również na osoby, które chociażby telefonicznie podają się za policjantów, urzędników, inkasentów, pracowników poczty i proszą o przekazanie pewnych informacji lub pieniędzy. Przypominamy, że prawdziwi policjanci nigdy nie wypytują o posiadane oszczędności przez telefon, nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, nie wypytują również o dane logowania do banków. Funkcjonariusze Policji, nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nie proszą o przekazanie pieniędzy na realizację takiej sprawy.
W przypadku podejrzanej rozmowy lub wizyty osoby nieznajomej pamiętajmy, aby natychmiast zakończyć taką rozmowę, i skontaktować się z ze swoimi bliskimi oraz powiadomić Policję o zaistniałej sytuacji.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u