Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Płacił cudzą kartą

Płacił cudzą kartą

264-139498Wieluńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 40-latka podejrzanego o włamania na konto bankowe. Mężczyzna używając cudzej karty kilka razy płacił za zakupy na stacjach paliw. Usłyszał łącznie siedem zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci uzyskali informacje, że podczas minionego weekendu doszło włamania na konto bankowe należące do 44-latki. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonej i ustalili okoliczności tego zdarzenia. Z relacji kobiety wynikało, że w minioną sobotę najprawdopodobniej w pobliżu swojego miejsca zamieszkania zgubiła kartę płatniczą. Następnego dnia logując się na swoje konto bankowe zobaczyła, że ktoś wielokrotnie używał jej karty, dokonując płatności na stacjach paliw na terenie Wielunia. Policjanci natychmiast zaczęli zbierać informacje i dowody aby ustalić osobę, która w nieuprawniony sposób korzysta z cudzej karty. Bardzo szybko kryminalni wytypowali odpowiedzialnego za te czyny. Był nim 40-latek, który zamieszkiwał w tym samym hostelu co pokrzywdzona. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posługując się znalezioną kartą bankomatową dokonał siedmiu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę ponad 400 złotych. Płacił głównie za zakup papierosów i alkoholu. 40-latek został zatrzymany 23 listopada 2021 roku i osadzony został w policyjnym areszcie. Usłyszał już łącznie 7 zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wieluńscy policjanci przypominają, aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne aby jak najszybciej zastrzec je w banku. Istotne także aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji. Nigdy nie należy też razem z kartą płatniczą przechowywać zapisany kod PIN.

st.asp. Katarzyna Grela
Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u