Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Potrąciła rowerzystę na przejeździe dla rowerów

Potrąciła rowerzystę na przejeździe dla rowerów

269-139487Kierująca samochodem osobowym potrąciła jadącego przejazdem dla rowerów zduńskowolanina. Mężczyzna z licznymi obrażeniami, przebywa w szpitalu. Rozwaga i zachowanie ostrożności są potrzebne każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

 

24 listopada po godzinie szóstej rano w Zduńskiej Woli, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen polo 38-letnia mieszkanka gminy Zduńska Wola, skręcając w lewo z ulicy Getta Żydowskiego w ulicę Łódzką, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu przez przejazd dla rowerzystów w stronę Placu Wolności, 52-letniemu cykliście. Mężczyzna w związku z odniesionymi obrażeniami, został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Kierująca samochodem została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik negatywny. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Przypomnijmy, że w październiku bieżącego roku, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Tymienicach. Bądźmy ostrożni, by uniknąć tak tragicznych sytuacji. Zduńskowolscy funkcjonariusze w dniu 24 listopada 2021 roku od wczesnych godzin rannych przeprowadzają działania „Niechronieni”, dlatego zwracamy się z apelem do uczestników ruchu drogowego – pamiętajmy o bezpieczeństwie pieszych, rowerzystów oraz wszystkich innych osób na drodze.

UWAGA: Nasza technika jazdy powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze. Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyjają kierującym, znacznie wydłużając drogę hamowania. Poranne przymrozki i zamglenia mogą powodować, że szyby i lusterka pojazdów może pokryć warstwa szronu i lodu, a niestety wiele osób przez poranny pośpiech zapomina albo nie ma czasu nawet na ich przetarcie. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno–zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto tą zasadę stosować nie tylko w obszarze niezabudowanym, ale zawsze po zmroku, gdy poruszamy się po drodze. Nawet najmniejszy element odblaskowy może spowodować, że zostaniemy odpowiednio wcześnie zauważeni przez kierowcę i nie dojdzie do zdarzenia z naszym udziałem.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u