Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jechał pijany, dachował, a potem uciekł i ukrył się na strychu

Jechał pijany, dachował, a potem uciekł i ukrył się na strychu

264-140240Policjanci z Wielunia zatrzymali 52-latka, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie kierował Oplem. Swoją jazdę zakończył dachując w przydrożnym rowie. Kierowca próbował ukryć się przed policjantami w kartonie na strychu. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Szóstego grudnia dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ożarów do przydrożnego rowu wjechało auto. Skierowani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego zastali tam wywróconego na dach w rowie Opla Merivę. W samochodzie nie było żadnych osób. Jak ustalili, kierowca uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem patrolu. Policjanci ustalili też rysopis kierowcy i od razu rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna bardzo szybko został namierzony przez policjantów, okazało się że był pijany. Najprawdopodobniej z obawy przed konsekwencjami prawnymi ukrył się w tekturowym kartonie na strychu swojego domu! Badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie 52-latka. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

st.asp. Katarzyna Grela
Oficer prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u