Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dwóch biło jednego, więc skończyło się ciężkim pobiciem

Dwóch biło jednego, więc skończyło się ciężkim pobiciem

264-140205Wieluńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat podejrzanych o pobicie. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała trafił 35-latek. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

4 grudnia po godzinie 9 do wieluńskiej komendy zgłosiła się kobieta informując, że w nocy około godziny 2.30 jej mąż został pobity i obecnie przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą, zaczęli skrupulatnie zbierać informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego m.in. zabezpieczonego monitoringu, relacji świadków zdarzenia ustalono jego przebieg. Z zebranych informacji wynikało, że pokrzywdzony 35-latek wraz ze znajomymi w nocy z piątku na sobotę spotkał się towarzysko w jednym z lokali na terenie Wielunia. Przebywała tam również inna grupa młodych ludzi. W pewnym momencie pomiędzy nimi doszło do utarczki słownej. Następnie wyszli z lokalu i tam na parkingu 35-latek został pobity. Pokrzywdzony został kilka razy uderzony pięściami w głowę przez dwóch agresywnych młodych ludzi.
Pobity mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci analizując zgromadzony materiał dowodowy, szybko ustalili, że odpowiedzialnymi za to zdarzenie są dwaj mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Jeszcze tego samego dnia obu mężczyzn w wieku 25 i 28 lat zatrzymano i trafili do policyjnego aresztu. Zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Dodatkowo ustalono, że 28-latek działał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora starszy z nich decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Z kolei 25-latek objęty został dozorem policyjnym. Za udział w bójce lub pobiciu, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 28-latek był już wcześniej karny za podobne przestępstwo grozi mu podwyższony wymiar kary.

st.asp. Katarzyna Grela
Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u