Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niedoszły samobójca uratowany przez policjantów

Niedoszły samobójca uratowany przez policjantów

policjawozSzybka reakcja patrolowa sieradzkich policjantów uratowała życie 25-latka, który próbował popełnić samobójstwo. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Mimo braku informacji o miejscu, w którym może znajdować się desperat, policjanci dotarli na czas. Dzięki ich zaangażowaniu nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 

21 stycznia przed godziną 23 do dyżurnego zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która oświadczyła, że jej 25-letni syn chce popełnić samobójstwo. Podała jego rysopis oraz opis odzieży w którą mógł być ubrany. W sytuacji gdy zagrożone jest ludzkie życie, liczy się każda minuta i jak najszybsze działanie. Do poszukiwań desperata dyżurny natychmiast zaangażował kilka patroli. Policjanci nie mieli żadnych informacji o miejscu, w którym może znajdować się mężczyzna. Intuicyjnie, opierając się na własnym doświadczeniu przeszukiwali różne miejsca. Jeden z patroli pojechał sprawdzić torowisko niedaleko przystanku kolejowego Sieradz - Warta. Na miejscu, policjanci zobaczyli świeże ślady męskich butów na śniegu. Poszli tym tropem i po około 500 metrach, na moście kolejowym zauważyli mężczyznę. Postanowili sprawdzić czy to szukany przez nich 25-latek. Jednocześnie mieli świadomość trudności interwencji, gdyż w każdej chwili mężczyzna mógł zdecydować się na desperacki krok. Policjanci umiejętnie zbliżyli się do niego i szybko sprowadzili w bezpieczne miejsce.
O szczęśliwym finale poszukiwań powiadomili dyżurnego policji, który wezwał służby medyczne. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. W asyście policjantów mężczyzna trafił do szpitala pod specjalistyczną opiekę. Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu sieradzkich policjantów nie doszło do tragedii. St. post. Ewelina Bereś i sierż. Dawid Bartosik to policjanci, którzy posiadają krótki staż służby. Jednak pomimo tego, wykazali się profesjonalizmem i udowodnili, że gdy w grę wchodzi ludzkie życie, liczy się spokój i opanowanie. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, każdego dnia w Polsce życie odbiera sobie kilkanaście osób. Pamiętajmy, że istnieją specjaliści i instytucje, które mogąc wesprzeć osoby, przechodzące ciężki okres i potrzebujące pomocy. W takich sytuacjach można zwrócić się o wsparcie do psychologa, psychiatry, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://stopdepresji.pl. Dostępny jest również interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u