Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 MAJA?

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 MAJA?

22zloczewCzwartek i piątek mają być ciepłe, nawet upalne. Niestety, w sobotę i niedzielę już będzie chłodniej. Może zagrzmieć, a burzom towarzyszyć mogą silne porywy wiatru. W Tubądzinie trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Odbędzie się też wiele pikników, kiermaszy i wydarzeń sportowych. Te ostatnie m.in. w Wieluniu, Pątnowie, Sieradzu, Zapolicach, czy Łasku. Odbędą się też już koncerty z okazji Dnia Matki. Wszystkim Mamom składamy przy okazji życzenia. Niech się spełnią Wasze marzenia i Wy spełniajcie się w tej trudnej roli, w tych ciężkich czasach. Co zaplanowano w Sieradzkiem od 19 maja? O tym poniżej. Szczegóły znajdziecie także na plakatach organizatorów.

 

SZADEK

- 21 maja. MGOK, koncert z okazji 25-lecia Zespołu Wokalnego Seniorów WRZOS. Godz. 17.

- 26 maja. MGOK, koncert z okazji Dnia Matki. Godz. 17.

TEODORY, GMINA ŁASK

- 20 maja. W godz. 11 - 15, boisko Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Łaskich - PIKNIK RODZINNY "MORSKIE OPOWIEŚCI".

ZAPOLICE

- 21 maja, od godz. 8 do 12, teren GOKiS w Zapolicach - akcja "Drzewko za odpad". Przygotowano ponad 1.300 roślin, które mieszkańcy oddający śmieci mogą otrzymać. W zamian za co wręczane będą talony - szczegóły na plakacie.

- 23 maja - do końca października. SPORTOWE, BIEGOWE ŚRODY. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach oraz Klub Sportowy "Amatorzy" zapraszają na rekreacyjne bieganie po gminie Zapolice. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w każdą środę o godz. 18, do października. Zajęcia poprowadzi Mariusz Mann, zapoliczanin, trener przygotowania motorycznego, instruktor ogólnopolskiej akcji "Biegam bo lubię", fizjoterapeuta, uczestnik kilku maratonów. Co tydzień GOKiS będzie informował chętnych o planowanej trasie biegu na swoim profilu na FB.

TUBĄDZIN, MUZEUM WALEWSKICH, GMINA WRÓBLEW

- 21-28 maja. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Bezpłatne wejściówki do odbioru lub rezerwacji w Muzeum Okręgowym w Sieradzu – tel: 43 827 16 39.

- 21 maja 2022, godz. 18.00, Anna Fender – wiolonczela, Chihiro Deguchi – fortepian. W programie: F. Chopin, E. Grieg, V. Polajnar;

-28 maja 2022, godz. 18.00, Magdalena Kling-Fender – skrzypce Robert Fender – wiolonczela, Hanna Holeksa – fortepian. W programie: W. A. Mozart, A. Piazzolla..

PĄTNÓW

- 22 maja, sobota, od godz. 10. Bieg Traktem Świętego Rocha. Zapisy internetowe na: --> dostartu.pl. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 70 osób, zostało więc jeszcze trochę miejsc dla chętnych. Uczestnicy będą mieli do pokonania 13 km. Start i meta na odnowionym stadionie w Pątnowie.

BŁASZKI

- 19 maja, zajęcia gry w koszykówkę, w każdy czwartek od godz. 18 do 19.30. Zajęcia odbywać się będą na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach ul. Pomorska 6. Projekt finansowany jest z budżetu Gminy Błaszki. - 19 maja. Zajęcia z Hatha Jogi, o godz.18 w sali w Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp bezpłatny.

WIERUSZÓW

- od 19 do 26 maja. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- od 19 maja, w poniedziałki, środy i czwartki /z pominięciem dni świątecznych/ w Wieruszowskim Domu Kultury odbywać się będą lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Oddzielnie dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na http://www.wdkwieruszow.pl/.

- 28 maja, godz. 16, sala widowiskowa Wieruszowskiego Domu Kultury - koncert Teresy Werner. Bilety już do nabycia w WDK.

ZŁOCZEW

- 22 maja. II Wiosenny Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych (od godz. 8) i Dzień Działaczy Kultury (od godz. 16). Gościem będzie Marcin Daniec. Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15148-wiosenny-kiermasz-i-dzie-dziaacza-kultury-w-zoczewie

ZDUŃSKA WOLA

- od 19 maja, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- 19 - 31 maja, hol na I piętrze MBP im. Jerzego Szaniawskiego. ul. Łaska 12, wystawa prac Krzysztofa Skubika "Pasja z klasą, czyli wypalanie w drewnie". Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15094-krzysztofa-skubika-wypalanie-w-drewnie-straak-malujcy-ogniem

- 19 maja, sala widowiskowa w Ratuszu, godz. 17. KONCERT WIOSENNY uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Zduńskiej Woli.

- 19 maja. Spotkanie w ramach cyklu "Klub zdrowia". Godz. 18, sala konferencyjna Ratusza. Szczegóły na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/spotkanie-w-ramach-cyklu-klub-zdrowia/

- 19 maja, godz. 18. Gabinet Bańka, Wytańcz to! czyli warsztaty tańca autentycznego metodą Kapperta z Marzeną Banasiewicz w Bańce.

- 20 maja. Ratusz, I piętro, godz. 17 - KOBIETA UTW - WYSTAWA SEKCJI PLASTYCZNEJ UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W ZDUŃSKIEJ WOLI. Wystawa czynna do 22 czerwca.

- 20 maja, godz. 18, filia MDK w Karsznicach - wernisaż wystawy Michała Kalety "POPARZENI". Ekspozycja czynna do 30 czerwca.

- 21 maja, Kino Ratusz, godz. 18. Projekcja w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Między obrazami" - Mała mama. - 21 i 22 maja. XIII PIKNIK MOTOCYKLOWY ZDUŃSKA WOLA'2022 - teren przy ulicy Kobusiewicza (przy basenach otwartych). Zbiórka w sobotę 21 bm. przed południem. Parada ulicami miasta startuje ok. godz. 15, więc nie czekajcie na ostatnią chwilę! Po paradzie, na miejscu piknikowym przewidziane koncerty, konkurencje, ognisko, bar & grill. Zapewniamy pole namiotowe. Niedziela-22 maja jest dniem rozjazdowym.

- 22 maja. O godzinie 19 w auli ośrodka św. M.M. Kolbego. Spektakl "Przed sklepem jubilera" na podstawie sztuki autorstwa Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Wystąpią aktorzy z Amatorskiego Teatru "Cultus".

- 25 maja. O godzinie 17 w salce parafialnej przy ul. Juliusza Sylli 1 w Zduńskiej Woli Karsznicach - zajęcia szachowe. Fundacja Dzielnia zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Lech Sopur, mistrz Polski w szachach, instruktor szachowy.

- 27 maja. Godz. 18, Dom Kultury LOKATOR w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 46. - Będziecie mogli posłuchać największych hitów zespołu U2 w Lokatorze! Dzięki EXIGO poczujesz się jak na koncercie U2! EXIGO, który zagości na naszej scenie to polski tribute band wykonujący utwory legendarnego zespołu U2. Cover Band tworzy czterech muzyków, którzy z pasją prezentują największe przeboje U2. Repertuar, składa się głównie z melodyjnych, chwytliwych, a jednocześnie przepełnionych emocjami utworów. Podczas wieczoru będziecie mogli usłyszeć takie przeboje jak: New Year’s Day, Pride (In the Name of Love), With or Without You, One czy Beautiful Day. Gwarantujemy, że ich kawałki przywołają miłe wspomnienia i sprawiają, że koncert na długo pozostaje w pamięci. Zapisujcie datę w kalendarzu i bawcie się z nami! Wejściówka + poczęstunek – 40 PLN - zapowiada DK Lokator.

- 27 maja. Godz. 19, sala widowiskowa Ratusza - spektakl "Miłosna pułapka". Bilety w cenie 80 zł już do nabycia w kasie Kina Ratusz.

SIERADZ

- 20 maja, Powiatowa Biblioteka Publiczna. Godz. 10. Zabawy z nowoczesnymi planszówkami. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/zapraszamy-na-nowoczesne-planszowki,n2955.html

- 19 maja - 3 czerwca. Biuro Wystaw Artstycznych w Sieradzu. Wystawa prac Agnieszki Lisiak "Skórki" pt. "Ślady człowieka". - 19 maja - 3 czerwca. Biuro Wystaw Artstycznych w Sieradzu. Wystawa Sylwii Kicińskiej "Pędzlem malowane", w godz. 9-16.

- 19 maja o godzinie 11 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu rozpoczną się zmagania uczniów szkół średnich z powiatu sieradzkiego w ramach dziesiątej edycji konkursu „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa”, zorganizowanego przez sieradzki Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy pod patronatem Starosty Sieradzkiego.Celem konkursu jest popularyzacja historii, tradycji i dnia dzisiejszego polskiego spadochroniarstwa oraz uczczenie 130. urodzin i 55. rocznicy śmierci generała Stanisława Sosabowskiego. Dla laureatów konkursu, oprócz symbolicznych pucharów i dyplomów, przewidziane są nagrody. Między innymi od siewie.tv!

- 19 maja. Od godz. 10, sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmą edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. Oprócz koncertu uczniów w programie „Cyi” znajdzie się wykład Pawła A. Nowaka, warsztaty dla zespołów akordeonowych, a na zakończenie nasz gość zagra krótki recital. Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, pedagog, kompozytor, aranżer, animator kultury i kolekcjoner akordeonów. Absolwent OSM I i II st. im F. Nowowiejskiego w Gdańsku (klasa akordeonu prof. K. Olczaka oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (klasa akordeonu prof. E. Rosińskiej). Nauczyciel akordeonu w PSM i I i II st. w Słupsku, filia w Bytowie. Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z Biciem Rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się co roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów. Jest współautorem audycji „Jazz na akordeon”, która emitowana była regularnie przez 4 lata od marca 2009 roku w Radiu Gdańsk. Koncertuje w kraju i Europie, grając od 50 do 80 koncertów rocznie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif i Almost Jazz Group. Od 2009 roku współpracuje z Dorotą Lulką, tworząc z nią ceniony w całej Polsce projekt „Piaf po polsku”. Współpracuje także z Tomaszem Olszewskim, Leszkiem Dranickim, Orkiestrą Kameralną Progress i Bellcanti. Występował również z Richardem Galliano, Erwinem Schrottem, Kroke, Jackiem Cyganem i Leopoldem Kozłowskim. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. (więcej informacji na stronie www.pawelnowak.pl). Program: - 10:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład Pawła A. Nowaka o historii akordeonu i muzyki akordeonowej; - 13:00 – przerwa obiadowa; - 14:00 – warsztaty akordeonowe – zespoły; - 16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu; - 17:00 – podwieczorek; - 18:00 – koncert zespołów akordeonowych i recital Pawła A. Nowaka. Wszyscy miłośnicy akordeonu mogą wziąć udział w każdej części spotkań, ale na koncert Pawła A. Nowaka należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki, które będą dostępne w sekretariacie szkoły. Organizację tegorocznych spotkań akordeonistów wsparł finansowo Urząd Miasta w Sieradzu w ramach zadania nr 2 – WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE. Organizatorem „Cyi w Sieradzu” są Towarzystwo Muzyczne FERMATA i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. Przebieg spotkania i koncertu będzie relacjonować dla Państwa rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Prosimy nastawić radioodbiorniki na 104,7 FM. - 20 maja. Mija termin zgłoszeń na tegoroczny Jarmark Urszulański. Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15072-organizatorzy-jarmarku-urszulaskiego-zapraszaj

- 20 maja. Popis klarnecistów - wychowanków Jacka Kalety i akordeonistów Sławomira Cieślaka. Uczniowie wystąpią w czwartek o godzinie 17 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.

- 20 maja. CIK, Rynek 18 - spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim ph. "MOJE PERU". O godzinie 17. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3304

- 21 maja, w godz. 10 - 15, WARSZTATY CHÓRALNE, Klasztor Sióstr Urszulanek. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3300

- 20 i 21 maja. WEEKEND Z UŚMIECHEM PO ZDROWIE. SPOTKANIE Z PARAOLIMPIJCZYKAMI. 20 maja o godz. 18 - Tarasy przy ul. Portowej, 21 maja o godz. 13 - rajd rowerowy spod siedziby Melon Clinic przy ul. 1 Maja. W Sieradzu zagoszczą: Mieczysław Nowicki (srebrny i brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich 1976 w kolarstwie) - Tadeusz Mytnik (srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich 1976 w kolarstwie) - Kajetan Broniewski (brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich 1992 w wioślarstwie).

- 22 maja. VII SIERADZKI CROSS TOWARZYSKI. Od godz. 11 do 17. Park Adama Mickiewicza w Sieradzu. Jak w poprzednich latach wygra ten, kto w ciągu sześciu godzin pokona najwięcej kilometrów. Rekord crossu wśród wynosi 72 kilometry. Oczywiście nie trzeba tyle biegać, by zdobyć pamiątkowy medal. Otrzyma je każdy, kto pokona przynajmniej 10 km. Puchary i nagrody rzeczowe przewidziano dla dziesięciu najlepszych kobiet i mężczyzn. - 22 maja. FESTIWAL BANIEK MYDALANYCH SIERADZU. Od godz. 15 do 17.30, polana przy ulicy Braterstwa Broni. Akcesoria zapewniają organizatorzy bezpłatnie. Będą też dmuchańce, konkursy z nagrodami i łakocie dla dzieci. Festiwal odwiedzi także Zduńską Wolę

- 28 maja na polanie przy ul. Kobusiewicza. Także od godz. 15.

- 22 maja. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Godz. 19.30 - prelekcja online o bogach starożytnego Egiptu, którą przedstawi Barliman z zaprzyjaźnionego Poznańskiego Towarzystwa Miłośników Tolkiena „Drużyna Pyrlandii” w ramach cyklu „Z Sagittą przez wieki”. Szczegóły łączy na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2022/05/05/bogowie-znad-nilu-czyli-w-co-wierzyli-starozytni-egipcjanie-prelekcja-online/

- 24 maja. Godz. 17. Spółdzielczy Dom Kultury - widowisko z okazji Dnia Matki. Bilety w cenie 10 zł. Szczegóły na plakacie.

- 24 maja. Godz. 20, Teatr Miejski - Stand UP Adam Van Bendler "Zło konieczne". Bilety w cenie 50 zł. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3281

- 27 maja. Godz. 18, Teatr Miejski - Koncert Teresy Werner, bilety w cenie 80 zł. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3199

- 28 maja. Godz. 18, Teatr Miejski - Koncert CHARYTATYWNY "SOLIDARNI Z UKRAINĄ". Wstęp wolny (bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie SCK, od dnia 19 maja , w godzinach pracy kasy – ilość miejsc ograniczona). Szczegóły uczestnictwa i prowadzonej zbiórki znajdziecie na: --> https://scksieradz.pl/node/3303

UNIEJÓW

- od 19 maja, w czwartki i środy /poza dniami wolnymi od pracy/. Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na zajęcia z jogi z elementami mindfulness, czyli treningu uważności. Trening ma sprawić, że jesteśmy „tu i teraz”, czyli nie wybiegamy w przyszłość ani w przeszłość. Dzięki treningowi uważności można: nauczyć się sztuki koncentracji, zmniejszyć napięcie nerwowe, osiągnąć równowagę emocjonalną, wypracować umiejętność uspokajania się. Zajęcia w środy odbywać się będą o godz. 13.30 dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz o godz. 15 dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zaś w czwartki o godz. 14.45 dla dzieci w wieku 11-14 lat. Bezpłatne zajęcia wystartowały w środę, czyli 16 marca. Wymagane jest zabranie ze sobą maty do jogi. Praktykowanie jogi przez dzieci to odpowiedź na wiele problemów. Dzieci i młodzież często ulegają stresom i napięciom psychicznym. Stres ten najlepiej zneutralizować poprzez ruch i wysiłek fizyczny. Praktykowanie jogi pozwala dzieciom pozbyć się napięcia, rozluźnić się i nabrać dystansu do stresujących sytuacji. Jest to wyjątkowe narzędzie, które skutecznie wspiera dziecko w budowaniu zdrowej relacji z samym sobą i wzmacnianiu pewności siebie. Dla dzieci joga to zabawa. Naśladowanie pozycji roślin, zwierząt i przedmiotów może sprawić wiele radości. W jodze wyeliminowany jest element rywalizacji z rówieśnikami.

- 23 maja, godz. 17, otwracie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej wystawy "FOTOGEN" autorstwa Barbary i Ryszarda Troczyńskich. Wystawa połączona będzie z promocją poezji Witolda Smętkiewicza. Fotogragie można oglądać do 30 czerwca.

WIELUŃ

- od 19 maja, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- od 19 maja. Wieluński Dom Kultury rusza z integracyjnymi zajęciami artystycznymi. Będą to wyjątkowe zajęcia integrujące dzieci polskie i ukraińskie. Zaprasza dzieci w wieku 8-14 lat na Dworzec Kulturalny Wieluń – Dąbrowa. Spotkania będą oparte na zabawach twórczych. Zajęcia będą odbywały się w każdą środę o godzinie 15 i będą one nieodpłatne. Jeżeli będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwiększona zostanie ilość godzin. Zapisy pod numerem telefonu Dworca 42 656 44 88 – zaprasza Paulina Szkudlarek-Skotnicka z Wieluńskiego Domu Kultury.

- 19 maja. Dworzec Kulturalny Wieluń-Dąbrowa. Wystawa „Wobec Miejsca – Miejsce Wobec” artystów-dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Godz. 16.

- 19 maja - 31 maja. Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu. Wystawa Malarstwa i Rysunku Małgorzaty Jurczyk.

- 19 maja - 11 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa czasowa „Sekrety apteki”.

- 19 maja, godz. 11. Teatr Syrena w Wieluniu. Koncert Krystyny Giżowskiej. Bilety w cenie 25 zł.

- 20 maja. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. O godz. 11 otwarcie wystawy "Żubr - król puszczy". Wystawę poprzedzi prelekcja Tomasza Rakowskiego, kierownika Działu Parkowego Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, pt. „Od Podkówki do Poresta, czyli 45 lat Pokazowej Zagrody Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie”.

- 20 maja. Dworzec Kulturalny Wieluń-Dąbrowa. Wernisaż malarstwa Krzysztofa Jackiewicza. Godz. 19. Ekspozycja czynna do 3 czerwca.

- 21 maja. Godz. 9 - 15. Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Udział weźmie 8 drużyn.

- 21 maja, godz. 11, plac Kazimierza Wielkiego - PIKNIK WOJSKOWY. Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15154-zapraszamy-na-piknik-w-wieluniu

- 21 maja. XIV MASOWY BIEG ULICZNY PĘTLA WIELUŃSKA. Start godz. 14, plac Legionów.

- 21 i 28 maja, OTWARTE SOBOTY W OSP WIELUŃ, połączone ze zbiórką pieniędzy na zakup nowego wozu bojowego.

- 24 maja. Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Od godz. 9 do 14 - spotkanie z ekspertem dotyczące pozyskania funduszy unijnych.

ŁASK

- od 19 maja. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar/

- 19- 30 maja. Zapraszamy miłośników malarstwa do "Galerii pod Korabiem" Biblioteki Publicznej im. Jana łaskiego młodszego na wystawę prac malarskich Dariusza Sroczyńskiego! Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, tworzy w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby. Jako stały współpracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na swoim koncie wiele realizacji w zakresie konserwacji dzieł sztuki w Polsce, Francji, Rosji, Niemczech, Ukrainie i Łotwie. Jest autorem wystaw indywidualnych, bierze udział w wystawach zbiorowych. - 20 maja. Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne, od godz. 10, teren wokół SP nr 5. - Nowe centrum sportowe na osiedlu Batorego zostało ukończone późną jesienią ubiegłego roku i nie doczekało się jeszcze oficjalnego otwarcia. Teraz mamy maj – piękną pogodę i przy okazji świętujemy 600-lecie Łasku. Już 20 maja młodzież szkolna przetestuje możliwości nowego obiektu podczas pierwszych lekkoatletycznych zawodów. Tego dnia będą z nami także zawodniczki Łaskovii i reprezentacja klubu Proyama - zachęcają organizatorzy.

KaMi S

20Kobieta-3-1434x2048

WDPLANY

21uroszulanki

Plakat-Skubik

20majauniejow

28GMINY

30FOTOGEN

15plazowa

22mydla

1919-MAJA-1-1457x2048

2RATUSZ

21wielun

5LASK

 

05042022-wystawa-jurczyk

19RATUSZ

PSkoncwios22

28WIERUSZOWIE

22sagita

wal2022

dzieplakat

26SLONCE

29pln

22piknik

20wystawa-ceramiczna-2-1448x2048

4SIERADZ

22SPEKTAKL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u