Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Koncertowa wiosna w Zduńskiej Woli. Bednarek na Dolnej, HooDoo na Zielonej

Koncertowa wiosna w Zduńskiej Woli. Bednarek na Dolnej, HooDoo na Zielonej

bednarekPCKSRNajbliższe kwietniowe dni zapewne zadowolą sympatyków nie tylko wiosennej aury, ale i dobrej muzyki niemal każdego rodzaju. Zadbały o to szczególnie dwie placówki ze Zduńskiej Woli. Klub Muzyczny "Centrala" oraz Dom Kultury "Na pięterku". Będzie bluesowo, rockowo, etnicznie. Będzie też poezja śpiewana i covery szlagierów z lat 70. i 80. Szczegóły poniżej i na plakatach. Propozycje te poleca siewie.tv.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury "Na pięterku"

 

Koncertowy kwiecień przygotowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury "Na pięterku" w Zduńskiej Woli rozpocznie już 14 kwietnia koncert Kamila Bednarka!!! Ten zaledwie 22-letni wokalista ma już na swoim koncie wiele prestiżowych sukcesów, które przysporzyły mu tysiące fanów. W Zduńskiej Woli jego koncert odbędzie się w najbliżsżą niedzielę o godz. 19 w nowo oddanej sali widowiskowej przy ul. Dolnej 41 (teren PMOS). Ten adres siewie.tv radzi zapamiętać, bo wszystko wkazuje na to, że stanie się on wkrótce jednym z ważniejszych centrów kulturalnych powiatu zduńskowolskiego! Widzowie mogą wchodzić na salę przed koncertem Bednarka od godz. 18. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu. Szczegóły nabycia na stronie: http://www.pieterko.nasze.pl/?strona=kontakt.

20 i 27 kwietnia o godz. 16 szerokiej publiczności zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie". Także w sali przy ul. Dolnej. Bilety w cenie 8 zł od osoby.

26 kwietnia przed zduńskowolską publicznością wystąpi o godz. 17 Zespół Poezji Śpiewanej "Arete". Bilety już do nabycia w cenie 8 zł.

27 kwietnia w sali widowiskowej przy ul. Dolnej wystąpi zespół "Gama". Koncert o godz. 18 zorganizowany jest z okazji 10-lecia grupy. Bilety w cenie 7 zł.

Małe co-nieco o wykonawcach:

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 r. w Brzegu, znany również jako MaccaBraa - polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008-2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku występuje w zespole sygnowanym jego nazwiskiem.
W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. Ziemia Obiecana. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół.
W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu "Mam talent!" emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Na castingu zaprezentował piosenkę "I" z repertuaru Kurta Nilsena. Jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu na którym zaśpiewał "Tears in Heaven" Erica Claptona. Głosami telewidzów awansował do finału. Po finałowym wykonaniu "Is This Love" Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium show. W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę pt. Szanuj[3]. W kwietniu 2011 wraz z zespołem pojechał na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston minialbum pt. Jamaican Trip[4]. Tego samego roku piosenkarz wraz z zespołem SGM wystąpił na XLVIII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu gdzie zaprezentowali piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Jesienią 2011 roku muzyk przeszedł zabieg wycięcia polipa, umiejscowionego na strunie głosowej[5]. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym Bitwa na głosy emitowanym przez stację telewizyjną TVP2. Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu wraz z którą wygrał program[6]. Nagroda pieniężna, którą otrzymał zespół została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. 1 czerwca tego samego roku wraz z uczestnikami programu Bitwa na głosy wystąpił na XLIX Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie Szalone lata 60! wykonali utwór "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" z repertuaru Skaldów. W między czasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności[7]. Powodem takiej decyzji było odejście basisty - Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego[7]. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja).

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie" powstał w 1950 roku z inicjatywy Zygmunta Wróblewskiego, folklorysty i animatora ruchu artystycznego na Ziemi Sieradzkiej. Do zespołu należało wówczas około 200 dzieci, które od samego początku istnienia zespołu zapisały się w dziejach kultury miasta ciekawymi programami oraz wieloma sukcesami artystycznymi. Z chwilą utworzenia Ogniska Pracy Pozaszkolnej w 1968 roku zespół ten stał się jego integralną częścią, z której rozwijały się w następnych latach zespoły taneczne, wokalne i muzyczne. Skarbem zespołu są bajecznie kolorowe stroje ludowe - zestawy strojów lubelskich, sieradzkich, śląskich, opoczyńskich, łowickich i krakowskich. Repertuar zespołu oparty jest o tańce, scenki i piosenki z tych właśnie regionów. Z okazji Jubileuszu 50-lecia zespołu wydano drukiem monografię autorstwa Sylwestra Sobczaka "Działalność Artystyczno - Społeczna Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie". 10 czerwca 2005 roku zespół za swoją działalność otrzymał tytuł i medal "Zasłużony dla miasta Zduńskiej Woli".

Zespół wokalny "GAMA" liczy 7 dziewcząt w wieku 16 – 18 lat,śpiewających razem od 9 lat. Laureatki wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Śpiewają piosenki w układzie 3 i 4 – głosowym. Mają w swoim repertuarze piosenki od lat 70 tych do współczesnych, polskie i obcojęzyczne, solowe i zespołowe.

Zespół wokalny "DOREMI" W obecnym składzie śpiewają od 6 lat. Dziewczęta w wieku 15 – 16 lat. Śpiewają w układzie 3 i 4 – głosowym. W repertuarze mają piosenki zespołowe i solowe, współczesne i nieco starsze. Są laureatkami festiwali ogólnopolskich.

Zespół Poezji Śpiewanej "Arete" z Poznania: http://www.youtube.com/watch?v=aT0r2D0zc1c

Zespół „Arete” został założony przed dwoma laty, a swój pierwszy koncert zagrał 16 marca 2010 r. w „Piwnicy Duchowej” w Poznaniu. Nazwa grupy pochodzi od słowa Areté (gr. αρετη) i oznacza cnotę, męstwo, stałe dążenie do doskonałości moralnej i dzielności etycznej. Nazwa ta wpisuje się w artystyczną drogę zespołu poszukującego w klimacie poezji śpiewanej miejsca dla twórczości przepełnionej bezustanną wiarą w Dobro, Prawdę, Piękno i Miłość. Repertuar grupy tworzą wyłącznie autorskie piosenki poetyckie, do których słowa i muzykę napisał lider zespołu – Jerzy Struk.

W październiku 2010 r. ukazała się ich debiutancka płyta pt. "Pierwszy promień", na której znalazło się szesnaście kompozycji o życiu i miłości. Natomiast na przełomie marca i kwietnia 2012 r. zespół „Arete” wydał swój drugi studyjny album pt. "Wędrujemy". Tytułowy utwór "Wędrujemy" latem 2012 r. doszedł aż do pierwszego miejsca radiowej listy przebojów, tj. "Listy z Mocą" Radia Dobra Nadzieja Małopolska (RDN). W skład zespołu „Arete” wchodzą: Jerzy Struk, poeta, autor tekstów piosenek i kompozytor muzyki, wrażliwy wokalista, recytator, autor czterech tomików poezji („Rysa absolutna”, „Jesteśmy”, „Przed... Po...”, „Być uczniem Miłości”), szachowy mistrz FIDE, filozof, doktorant UAM w Poznaniu, lider grupy, Katarzyna Kasprzak, wokalistka dysponująca pięknym głosem, zafascynowana francuską i międzywojenną piosenką literacką, Maria Markowska i Agnieszka Majewska, uzdolnione skrzypaczki, studentki poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, członkinie Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Jacek Osmyk, gitarzysta, m. in. grający w czasie koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha", Romuald Andrzejewski, słynny polski wirtuoz instrumentów klawiszowych, dyplomowany, zawodowy pianista, aranżer, kompozytor, muzyczny współpracownik wielu sław polskiej estrady, m. in. akompaniator Urszuli Sipińskiej, legendarnego zespołu „Alibabki”, Andrzeja Dąbrowskiego, Grupy Aleksandra Maliszewskiego, Michała Bajora, Grażyny Łobaszewskiej i Tadeusza Woźniaka (także kierownik muzyczny i aranżer jego słynnej płyty „Zegarmistrz światła”). Warto dodać, że R. Andrzejewski jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych ("Noc listopadowa" Stanisława Wyspiańskiego, "Lila Weneda" Juliusza Słowackiego). Jako doświadczony muzyk studyjny grający na instrumentach klawiszowych nagrał muzykę do około siedemdziesięciu sztuk teatralnych, wystawianych w teatrach w całej Polsce, ponadto nagrywał dla Telewizji Polskiej (koncerty i spektakle) i wytwórni płytowych (kolędy, muzyka ilustracyjna, bajki dla dzieci).

Warto wspomnieć, że poza ww. muzykami, gościnnie występują z zespołem „Arete” Przemysław Hałuszczak, wirtuoz gitary, mistrz flamenco, jeden z najciekawszych gitarzystów w Polsce (współtwórca zespołu „Super Duo”, współpracownik Hanny Banaszak, Krzysztofa Krawczyka, Rafaela Corteza i jazzmana Jarosława Śmietany) oraz grająca na bębnach Joanna Wójcicka, obiecująca perkusistka. Zespół „Arete” dotychczas zagrał koncerty m. in. w Poznaniu (w Piwnicy Duchowej, Duszpasterstwie Akademickim u św. Rocha, Pałacu Działyńskich, Piwnicy Farnej), Bydgoszczy (w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników, w Hospicjum bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Koninie (w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego) i Gnieźnie (w Archikatedrze Gnieźnieńskiej) oraz Krakowie.

Klub Muzyczny "Centrala"

12 kwietnia, godz. 20, koncert HOODOO BAND.

HooDoo Band to grupa szalenie energetycznych i piekielnie zdolych muzyków młodego pokolenia. Dowodzi tego chociażby fakt, że ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty.
W skład zespołu wchodzą:
Tomasz "Łoś" Nitribitt - voc/harp
Alicja Janosz - voc
Patrycja Lacina-Miarka - voc
Bartek Miarka - guitar
Bartosz "Mr.Shuffle" Niebielecki - drums
Piotr "Święty" Świętoniowski - keyboards
Andrzej "Stagracz" Stagraczyński - bass

W 2011 roku zostali nominowani do prestiżowej nagrody Gazety Wyborczej "Warto" i do nagrody Fryderyka w kategorii "Najlepsza Płyta Bluesowa". Czytelnicy magazynu "Twój Blues" oraz portalu "Okolice Buesa" przyznali im zaszczytny tytuł "Najlepszego Zespołu Bluesowego w Polsce". Według ogólnopolskiej ankiety 'Blues Top" i ankiety "Okolic Bluesa", muzycy HooDoo Band zasłużyli również na miana: "Najlepszego Wokalisty", "Najlepszego Gitarzysty" oraz "Najlepszego Perkusisty" w kraju. Występowali w finale konkursu "Sopot Top Trendy Festival". Kilkakrotnie gościli w programach telewizyjnych "Dzień Dobry TVN" oraz "Pytanie na Śniadanie". Tworzyli oprawę muzyczną do programu telewizji Polsat "On i Ona". Zagrali mnóstwo koncertów i wystąpili na największych festiwalach bluesowych w kraju i za granicą, m.in. Rawa Blues (Pl), Suwalki Blues Festival (Pl), Jimiway Blues Fest (Pl), Blues Alive (Cz) i Blues Festiwal we Lwowie. Grupę coraz częściej doceniają takie autorytety jak Wojciech Mann (świetna recenzja płyty w "Polityce") czy Jan Chojnacki (polecając płytę poprzez swoją inskrypcję). Podczas koncertów HooDoo Band, poza autorskimi kompozycjami zespołu, można również usłyszeć utwory typu traditional oraz covery legendarnych grup takich jak The Rolling Stones czy Slay And The Family Stone, których twórczość wywarła ogromny wpływ na muzykę HooDoo Band.

Koncerty, pliki audio
http://youtu.be/93D5suYpXwk
http://www.youtube.com/watch?v=o4OJrWVyJhg
http://youtu.be/AITV6mmiRoo
www.myspace.com/hoodooband
facebook.com/hoodooband
Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

13 kwietnia, ok. godz. 19, koncert OVO. To zespół, który rozpoczynał w ubiegłym roku w "Centrali" cykl koncertów Young Power (aktualna nazwa Open Stage). Zagrali wówczas świetny rockowy koncert. Wstęp wolny.

19 kwietnia, planowany jest koncert zespołu "4 (cztery) Szmery" fenomenalnie grającego utwory AC/DC. Bilety w cenie 20 zł już w sprzedaży w KM "Centrala". http://centrala.co/info/4_szmery.pdf

ED

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)