Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem?

Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem?

7Nadchodzące kwietniowe dni zapowiadają się wyjątkowo ciekawie w regionie sieradzkim. W piątek warto wybrać się do zduńskowolskiej Centrali na koncert HooDoo Band z Alicją Janosz w roli głównej. Z kolei w niedzielę zagra w Zduńskiej Woli Kamil Bednarek! Tego wokalisty zapewne nie trzeba rekomendować. Ma w regionie setki fanów! Pozostałe propozycje poniżej oraz na plakatach.ZDUŃSKA WOLA

11 kwietnia, godz. 11 – W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z młodym profesjonalistą, w ramach projektu „Link do przyszłości". Gościem będzie Karol Olczak, który swoje pierwsze pieniądze zarobił w wieku 15 lat, sprzedając przez Internet elektronikę użytkową sprowadzaną bezpośrednio z Chin. Aktualnie pracuje jako specjalista ds. integracji i implementacji zaawansowanych systemów do zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi. 
12 kwietnia, godz. 20, Klub Muzyczny Centrala - koncert HooDoo Band z Alicją Janosz w roli głównej.
13 kwietnia, godz. 18, hala SP nr 6 przy ul. Złotej, mecz Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko Biała. Po zwycięstwie Gatty w Bielsku rywalizacja w pierwszej rundzie fazy play-off Futsal Ekstraklasy przenosi się do Zduńskiej Woli. Gospodarzom do awansu wystarczy jedno zwycięstwo. W razie niepowodzenia kolejny pojedynek odbędzie się w niedzielę, także przy ul. Złotej.
13 kwietnia, ok. godz. 19, Klub Muzyczny Centrala, koncert OVO. To zespół, który rozpoczynał w ubiegłym roku w "Centrali" cykl koncertów Young Power (aktualna nazwa Open Stage). Zagrali wówczas świetny rockowy koncert. Wstęp wolny.
14 kwietnia, godz. 19; koncert Kamila Bednarka!!! w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (ul. Dolna 41). Bilety w cenie 30 i 35 złotych kupić można w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury „Na Pięterku” (ul. Kilińskiego 17).
14 kwietnia, godz. 12, boisko PMOS, ul. Dolna, rusza runda wiosenna o Puchar Regionu w biegach przełajowych. Biegi odbywają się jak w zeszłym roku w ośrodku PMOS przy ul.Dolnej 41. Zapisy są przyjmowane od godz.11.30.
Do 23 kwietnia – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają czas, by zgłaszać swoje plakaty na konkurs plastyczno – multimedialny „Młody człowieku, alkohol to zły wybór”. Więcej informacji na stronie www.pieterko.nasze.pl.
Do 19 kwietnia – Przedsiębiorcy mają czas, by zgłaszać się do udziału w IX Jarmarku Zduńskowolskim. Odbędzie się on 25 maja w alei im. Feliksa Rajczaka.
19 kwietnia, godz. Klub Muzyczny Centrala koncert zespołu "4 (cztery) Szmery" fenomenalnie grającego utwory AC/DC. Bilety w cenie 20 zł już w sprzedaży.
20 kwietnia, godz. 16 – Koncert wiosenny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Zduńskowolanie w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Wstęp 8 złotych.
26 kwietnia przed zduńskowolską publicznością wystąpi o godz. 17 Zespół Poezji Śpiewanej "Arete" z Poznania. W sali przy ul. Dolnej. Bilety już do nabycia w cenie 8 zł.
26 kwietnia (piątek) o godz. 18 i 27 kwietnia (sobota)o godz. 17 i 19 w sali widowiskowej Filii MDK, ul. 1-go Maja 5-7 (dzielnica Karsznice). Z okazji 15-lecia wszystkie formacje Teatru Tańca Arabeska przygotowały wyjątkowy program pt. "15. URODZINY ARABESKI". Program widowiska podsumuje dorobek artystyczny zespołu i instruktora. Zobaczyć będzie można również wiele premierowych choreografii i piosenek z udziałem gości, w wyjątkowej scenografii, animowanej wizualizacji Mariusza Fraszczaka. Usłyszymy największe musicalowe hity, fragmenty widowiska o Królowej Śniegu i "Pierwsza nasza taka baśń". Zaśpiewają Paulina Kopciuch, Adam Furmańczyk, Martyna Rychlik, Michał Oleszczyk, podopieczni Andrzeja Wawrzyniaka i Przemysława Rybaka. Jako gość specjalny zaśpiewa była tancerka Arabeski Magdalena Wasylik. Reżyserem i choreografem widowiska jest opiekunka i założycielka Teatru Tańca Arabeska Aneta Barton. 27 kwietnia o godz. 16 szerokiej publiczności ponownie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie". Także w sali przy ul. Dolnej. Bilety w cenie 8 zł od osoby.
27 kwietnia w sali widowiskowej przy ul. Dolnej wystąpi zespół "Gama". Koncert o godz. 18 zorganizowany jest z okazji 10-lecia grupy. Bilety w cenie 7 zł. Do końca kwietnia. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola – czynna będzie międzynarodowa wystawa „Jestem stąd. Polska wielu narodów”. Można na niej zobaczyć portrety i wywiady z przedstawicielami piętnastu mniejszości narodowych, mieszkających w Polsce.
Do 29 maja w DK Lokator – oglądać można wystawę fotografii Mariusza Skiby zatytułowaną „Ona – On i Rock`Roll”. W tym celu do Domu Kultury Lokator przychodzić można od poniedziałku do piątku w godzinach 10- 18 oraz w czwartki od godz. 10 do godz. 16.

PAJĘCZNO

27 kwietnia, godz. 20.30. Założyciel grupy Pod Budą, Andrzej Sikorowski i jego córka Maja zagrają koncert w Pajęcznie. Koncert odbędzie się w Hali Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej. Początek o 20:30. Bilety w cenie 40 zł można zakupić w siedzibie MGOKiS-u przy ul. Wiśniowej w Pajęcznie.

SIERADZ

12 kwietnia, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. W placówce zainagurowany zostanie cykl spotkań z pasjonatami różnych dziedzin. Pierwsze już w piątek o godz. 18. Do Sieradza przyjedzie ornitolog, dyrektor warszawskiego ZOO, Andrzej Kruszewicz. Bohater znany z wielu telewizyjnych reportaży o kierowanej przez niego placówce i miłości do zwierząt.
13 kwietnia, godz. 15, Stadion MOSiR-u. Mecz 19. kolejki o mistrzostwo III ligi, Warta Sieradz - Sokół Aleksandrów. Piłkarze niższych lig mogą wreszcie rozpocząć grę o punkty. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej sieradzanie zmierzą się od razu z bardzo wymagającym rywalem, wiceliderem tabeli, Sokołem Aleksandrów. 13 kwietnia, godz. 17.30; Teatr Miejski, spektakl „Histerie miłosne”. Ceny biletów: 90 zł (parter) i 80 zł (balkon). 18 kwietnia, godz 18; Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Andrzej Wojtkowski opowie o ekologicznym gospodarstwie i hodowli ziół, przypraw. Prelekcja będzie połączona z degustacją herbatek ziołowych.
18 kwietnia, godz. 20; koncert zespołu "Wowa z Charkowa", Open Hair Cafe, wstęp wolny. Koncert odbędzie się pod tytułem "Nasza Rosja". Zespół wystąpi w Sieradzu w dwuosobowym składzie. Wokal, gitara, Mandolina. "Wowa z Charkowa" to ochrypły wokal, charyzma, słowiańska dusza, energia i temperament sceniczny co prowadzi do jedynego w swoim rodzaju muzycznego show...
20 kwietnia, godz. 19; Fighters Arena 7, hala Zespołu Szkół Katolickich, ul. Krakowskie Przedmieście 123. Gala MMA Fighters Arena 7 to pierwsze takie wydarzenie w Sieradzu. W programie 7 walk w oktagonie na zasadach UFC. Bilety do nabycia w Galerii Sieradzkiej do 17. kwietnia oraz w dniu imprezy przed halą. 25 kwietnia, godz. 18; Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, z kolei historyk, Marcin Ciszewski zaprezentuje swoje książki i odpowie na pytania czytelników. 26 kwietnia, godz. 19; Teatr Miejski w Sieradzu, spektakl „Jabłko”.

CZECHY, GM. ZDUŃSKA WOLA

11 kwietnia, godz. 9. I runda eliminacji 15. edycji trnieju Coca-Cola Cup! W czwartek na boisku Orlik zmierzą się chłopcy, a w piątek, dziewczęta. Wwoje mecze rozegrają
12 kwietnia, również o godz. 9. Wstęp dla kibiców wolny.
14 kwietnia, godz. 10. I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Zduńska Wola. To pierwszy taki turniej organizowany na terenie tej gminy. Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Start turnieju zaplanowany jest na godz. 10, natomiast zapisy chętnych rozpoczną się od godz. 9. Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach open dla mężczyzn i jednej kategorii open dla kobiet. Wstęp wolny.

WOJSŁAWICE, GM. ZDUŃSKA WOLA

21 kwietnia, godz. 10. I Otwarty Turniej piłki koszykowej o Puchar Wójta Gminy Zduńska Wola. To pierwszy tego typu turniej organizowany na terenie gminy. Turniej odbędzie się w hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach. Start turnieju zaplanowany jest na godz. 10. Turniej zostanie rozegrany w kategorii open „18+”.
27 kwietnia, boisko przy Szkole Podstawowej, godz. 9. VI FESTYN RECYKLINGOWY w ramach kampanii informacyjnej z zakresu wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami w Gminie Zduńska Wola. Szczegóły na stronie: http://www.ugzw.com.pl/aktualnosci/Festyn-Recyklingowy---Wojs%C5%82awice-2013.aspx. Wstęp wolny.

MAŁKÓW, gm. WARTA

20 kwietnia, godz. 20; koncert zespołu Grip Makers, Zespół Pałacowo - Parkowy w Małkowie, wstęp wolny. Grupa wystąpi w składzie:Marcin Celej, Marcin Sosnowski, Jakub Śmiałek. Nowe aranżacje, nowe utwory i doskonały rock.

SZADEK

12 kwietnia, godz. 8. III Sztafeta Pamięci generała broni Tadeusza Buka. Burmistrz Gminy i Miasta Szadek, Dyrekcja Zespołu Szkół w Szadku i 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania zapraszają na spotkanie z uczestnikami Sztafety Pamięci generała broni Tadeusza Buka i apel "Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej". Uroczystość odbędzie się w hali sportowej szadkowskiej szkoły przy ul. Prusinowskiej.
17 kwietnia, godz. 10 - II Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków w Szadku. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku 4-6 lat. Tematem przewodnim ma być twórczość Juliana Tuwima.

SOKOLNIKI

19 kwietnia, godz. 20, koncert Z.B.U.K.U. To raper młodego pokolenia pochodzący z Prudnika i wystąpi w Sokolnikach. Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki, Zofia Siwik podkreśla, że przed organizacją wydarzenia konsultowała się z młodzieżą. - Powiem szczerze, że jest to pierwszy tego typu koncert, który będziemy organizować. Wynikło to ze względu na zainteresowanie tym typem muzyki wśród młodzieży. Sugerowaliśmy się również opinią młodzieży, przeprowadzaliśmy wywiad na facebooku - ten akurat wykonawca przypadł nam do gustu. Bilet kosztuje 10 złotych. Po koncercie przewidziano zabawę taneczną. Zagrają Cappy & Jacky.

ŁASK

11 kwietnia, godz. 18. Łaski Dom Kultury. Łódzki Dom Kultury i Łaski Dom Kultury zapraszają na spotkanie promujące projekt "Nie tylko petanka" w kręgu haftów regionalnych - edycja I. Spotkanie odbędzie się w sali kameralnej Łaskiego Domu Kultury, gościem będzie Alicja Woźniak - kustosz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
11 kwietnia, godz. 17, Klub 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku zaprasza na koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Dowódca OR SP – Kapelmistrz: mjr Paweł JOKS11. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Klubie 32. BLT.
12 kwietnia, godz. 13, Burmistrz Łasku, przewodniczący Rady Miejskiej oraz dowódca 32 BLT serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 73. rocznicę zbrodni katyńskiej, która odbędzie się na cmentarzu w Łasku przy tablicy upamiętniającej Ofiary Zbrodni Katyńskiej.
13 kwietnia, godz. 9, Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku i MUKS WODNIK Łask, VI Miting Pływacki o „Puchar Sprintu” Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka.
13 kwietnia, godz. 11, warsztaty gorącej salsy w dniu 13 kwietnia w sali choreograficznej ŁDK. Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu 605 220 280. 18 kwietnia, godz. 16.30, ŁDK organizuje wyjazd do kina Silver Screen do Łodzi na film pt. "Układ zamknięty". Oparta na faktach historia opowiada o trzech przedsiębiorcach, którzy w skutek zmowy zostali oskarżeni o działalność w grupie przestępczej. Koszt od osoby 30 zł. Zapisy przyjmuje i infromacji udziela sekretariat.
18 kwietnia, godz. 13, restauracja „Kominek” przy ulicy Borowikowej 5, debata na temat łaskiego szpitala. Organizatorzy debaty do dyskusji zaprosili starostę łaskiego, szefa szpitala, przedstawicieli Izby Lekarskiej, NFZ i wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej.
20 kwietnia, godz. 19, sala widowiskowa ŁDK, spektakl. Pełen humoru monodram "Mój boski rozwód" w wykonaniu Krystyny Podleskiej i znakomitego reżysera Jerzego Gruzy. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie. Krystyna cieszy się dużą sympatią wśród widzów, którzy ją pamiętają jako Olę z kultowej komedii "Miś" Stanisława Barei. Monodram to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon.
Do końca kwietnia w Galerii z Fortepianem można oglądać wsyatwę pt. "Dotyk Anioła". Wystawa powiązana jest z jubileuszem 15-lecia WTZ.
Do 10 maja w Łaskim Domu Kultury przyjmowane są prace na konkursy poetyckie pt. "Róża" i "Róża w haiku". Pierwszy konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Łask. Tematem przewodnim jest kwiat róży. Utwory nadesłane na pierwszy konkurs mogą być prezentowane w dowolnej formie poetyckiej (wiersz rymowany i wolny) - np. sonet, hymn, oda, pieśń, poemat, satyra, fraszka, liryk itd.. Drugi konkurs jest także utrzymany w tematyce róży, jednak dedykowany jest osobom dorosłym z całego kraju, które zmierzą się w japońskiej formie poetyckiej haiku. Konkursy są związane z „I Festiwalem Róż”, organizowanym w Łasku w m-cu lipcu b.r. Więcej na stronie: http://laskidomkultury.pl/aktualnosci/1271,konkursy_poetyckie___roza_i_roza_w_haiku.html.

SĘDZIEJOWICE

13 kwietnia, 38 Rajd Pieszy "Śladami Łuki Bakowicza". Z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w gminie Sędziejowice odbędzie się 38 Rajd Pieszy „Śladami Łuki Bakowicza” organizowany jest przez PTTK O/Sieradz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sędziejowicach. Podczas 14 km. wędrówki pieszej po gminie Sędziejowice zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci, szczególnie związanymi z pamięcią o Bohaterach Powstania Styczniowego. W rajdzie wezmą udział władze gminy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łaskiego, miłośnicy historii ziemi sędziejowickiej i inni (łącznie ok. 400 osób). Gmina występuje do samorządów powiatu łaskiego o czynne uczestnictwo w rajdzie. Tradycją podczas tego rajdu stało się przeprowadzenie konkursu na temat znajomości książki T.Goździkiewicza „Sprawa Łuki Bakowicza” (powstańca z roku 1863).
Kontakt do organizatorów: PTTK/O Sieradz ul. Żwirki i Wigury 4 98-200 Sieradz
tel.: (43) 827 16 41 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach tel.: (43) 677 17 22 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. WARTA
12 kwietnia, godz. 12 start XXVIII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013. BŁASZKI
20 kwietnia, godz. 14, z Błaszek do Piasków (gm. Lututów w powiecie wieruszowskim) przejedzie autokarowa pielgrzymka śladami walk powstania styczniowego.

WIERUSZÓW

Do 19 kwietnia można w Wieruszowskim Domu Kultury robić rezerwację na koncert grupy LemOn. Zwycięzcy programu Must Be The Music Tylko Muzyka, grupa LemOn wystąpią 29 kwietnia o godz. 19 w Wieruszowskim Domu Kultury. Twórcy takich utworów, jak „Napraw” i „Będę Z Tobą” oficjalnie potwierdzili już swój koncert. Jak powiedziała nam Małgorzata Zych z WDK-u, zespół wstępnie miał wystąpić na Dniach Wieruszowa. Już dziś można kupić bilety na koncert, do 19 kwietnia kosztują 30 złotych. Uczniowie i studenci mogą liczyć na zniżkę. Wszystkie szczegóły dotyczące koncertu na stronie internetowej Wieruszowskiego Domu Kultury.
25 kwietnia, taneczne powitanie wiosny. Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Wieruszowie zaprasza mchętnych Członków i Sympatyków koła na zabawę POWITANIE WIOSNY, która odbędzie się 25 kwietnia w Restauracji FLORIAŃSKA (obok dworca PKS). Zapisy w Biurze Koła w czwartek w godzinach 10.00 do 12.00. Cena – 35 zł od osoby.

POWIAT WIERUSZOWSKI

14 kwietnia, przed południem przez północną część powiatu wieruszowskiego w ramach XXVIII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013 przejadą kolarze z wielu krajowych i zagranicznych klubów. Będzie się to wiązało z krótkimi utrudnieniami na drogach wieruszowskiej i galewickiej gminy. Poniżej przewidywany czas przejazdu przez poszczególne miejscowości.

IV ETAP 14 kwietnia br. – wyścig ze startu wspólnego Ostrzeszów – meta Kalisz 136 km Trasa: 11.05 – Ostrzeszów. 11.20 – Mikstat. 11.35 – Grabów. 11.53 – Doruchów. 12.07 – Wyszanów. 12.11 – Kolonia Osiek. 12.12 – Cieszęcin. 12.18 – Osowa. 12.22 – Galewice. 12.29 – Ostrówek. 12.45 – Klonowa. 13.00 – Czajków. 13.11 – Kraszewice. 13.28 – Brzeziny. 13.40 - Godziesze Wielkie. 13.50 – Chełmce. 13.58 – Opatówek. 14:07 – Kalisz ul. Łódzka – ul. Nowy Świat - (14.13 ul. Górnośląska 3 Rundy po 1,85 km) meta ul. Górnośląska przy byłym Hotelu ORBIS PROSNA.

WIELUŃ

18 kwietnia, godz. 17, wieluńska biblioteka, promocja tomiku wierszy Niny Pawlaczyk "Romans z czasem".
19 kwietnia w WDK-u wystąpią CeZik oraz Peter Birch. Bilety wkrótce w sprzedaży. Do 26 kwietnia w Wieluńskim Domu Kultury można zgłaszać chęć udziału w konkursie malarskim "Gdzie odnaleźć Boga - drewniane kościółki na ziemi wieluńskiej". Jest on ujęty w obchody Dni Wiary na Ziemi Wieluńskiej. Podsumowanie konkursu odbędzie się 9 czerwca. Jego organizatorem jest Akcja Katolicka przy parafii Nawiedzenia NMP w Wieluniu, a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe i Wieluński Dom Kultury.

Zebrała i opracowała: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u