Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Otwarcie kąpielisk w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Łasku w sobotę 25 czerwca

Otwarcie kąpielisk w Wieluniu, Zduńskiej Woli i Łasku w sobotę 25 czerwca

cennikmosirezdW miniony weekend, podczas upałów niejedna osoba marzyła o kąpieli w wodzie. Zwłaszcza wystawieni jak na patelni uczestnicy koncertów podczas Dni Zduńskiej Woli. Z wyraźną wściekłością spoglądali na pobliskie baseny odkryte. Ośrodek jednak był zamknięty, choć pod koniec maja dyrektorka MOSiR zapewniała w mediach, że ekipa ośrodka będzie śledzić prognozy pogody i spróbuje oddać baseny przed wakacjami. Niestety, słowa nie przełożyły się na czyny i zduńskowolski MOSiR ma być otwarty dopiero wnajbliższą sobotę, 25 czerwca.

 

Zaś amatorzy kąpieli muszą się liczyć z drastycznym wzrostem cen w porównaniu z ubiegłym rokiem, rzędu nawet 50 procent... I tak za bilet normalny od poniedziałku do piątku, który kosztował 12 zł za cały dzień, trzeba zapłacić 18 zł, a za ulgowy, który w 2021 roku kosztował 6 zł już 10 zł za dzień. Jak wyliczył jeden ze zduńskowolan, wejście dwojga dorosłych i dwójki dzieci powyżej 7. roku życia na jeden dzień powszedni kosztować będzie... 56 zł! Internauci już sugerują, że mieszkańcy, a zwłąszcza młodzież będzie omijać ośrodek i znów wyjeżdzać będą na pobliskie glinianki i na rzekę Wartę. - Czy życie mieszkańców warte jest tak drastycznej podwyżki? - zastanawia się jedna z matek na FB. Szczegółowy cennik, bo opłaty w weekend, a więc i w pierwszą sobotę wakacji, są wyższe, zamieszczamy poniżej. W Zduńskiej Woli do dyspozycji jest wodna strefa dla malucha, basen średni ze zjeżdżalnią i basen duży. Dużo taniej będzie na odkrytych basenach w Wieluniu. To kąpielisko także ma być otwarte w sobotę. Choć ceny biletów na obiektach WOSiR też wzrosły w tym roku. Za jednorazowe wejście na basen odkryty zapłacimy 8 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny). Posiadaczom wieluńskiej karty dużej rodziny oraz karty seniora przysługują 2 złote zniżki. Do dyspozycji mieszkańców są w Wieluniu baseny: sportowy, szkolny i brodzik, boiska do siatkówki plażowej i punkt gastronomiczny.
Niestety, w tym sezonie letnim nie będzie czynne kąpielisko w Wieruszowie. Decyzję w tej sprawie radni podjęli już w lutym, kiedy obowiązywały ostre obostrzenia pandemiczne i w budżecie gminy nie zarezerwowali pieniędzy na zatrudnienie ratowników i obsługę basenu. Teraz, po zmianie przepisów, jest już za późno na "odkręcenie" wcześniejszych zapisów. Mieszkańcom gminy pozostaje udać się na baseny do Wielunia bądź Praszki. Dodajmy, że w Łasku też czekają do pierwszego dnia wakacji i kąpielisko strzeżone nad rzeką Grabią będzie otwarte 25 czerwca. Sanepid już sprawdził, że woda jest tam zdatna do kąpieli. O pogodę w nadchodzący weekend i pierwszy tydzień wakacji w regionie nie ma się co martwić . Od czwartku 23 bm. do 7 lipca zapowiadane są upalne dni z temperaturą do 25 do 29 stopni Celsjusza. Mowa oczywiście o temperaturze w cieniu. Przydałby się nie tylko łyk wody dla ochłody, ale i popluskanie w wodzie. Niestety, nie każdego będzie na wodny luksus stać...

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u