Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ogrodnik ze specjalizację ,,marycha''

Ogrodnik ze specjalizację ,,marycha''

264-150699Policjanci z Wielunia zatrzymali 45-latka, który w foliowym worku wiózł sadzonki konopi. Ustalono, że mężczyzna już od jakiegoś czasu uprawiał konopie, z których wytworzył znaczną ilość środków odurzających. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 9,4 kg suszu konopi oraz 420 sadzonek nielegalnych roślin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 45-latka na 3 miesiące.

 

20 czerwca około godziny 2 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wieluńskiej komendy, w miejscowości Turów zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty. Mężczyzna widząc radiowóz wyraźnie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Po chwili zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. 45-letni cyklista miał ze sobą foliowy worek. Jak się okazało, przewoził w nim... sadzonki konopi. Mężczyzna został, natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalej sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna pod różnymi adresami prowadził uprawy nielegalnych roślin. Podczas przeszukania posesji i jego domu rodzinnego na terenie Wielunia funkcjonariusze zabezpieczyli łączenie ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi.
Policjanci na tym nie poprzestali. Postanowili sprawdzić również jeden z adresów na terenie Wrocławia, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, miejscowi stróże prawa przeszukali wytypowany lokal. Zabezpieczyli tam łącznie ponad 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia upraw i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Katarzyna Grela
Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

264-150700

264-150697

264-150696

264-150695

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u