Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wodne kłopoty w Zduńskiej Woli

Wodne kłopoty w Zduńskiej Woli

basen-zdwolaZduńskowolanie nie mają "letko". Od ubiegłego czwartku, 23 bm. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podniosło opłaty za metr sześcienny wody i ścieków. Dla zużytej wody to 3,99 zł zamiast 3,69 zł. Za ścieki to 7,15 zł zamiast 6,57 zł.

 

Od najbliższej niedzieli, 3 lipca do 10 lipca włącznie odbiorcy ciepłej wody, którą dostarczają im do kranów Miejskie Sieci Cieplne mogą czerwonych kurków nie odkręcać. Nastąpi przerwa w dostawie. Zaplanowano na ten okres prace remontowe w Elektrociepłowni Zduńska Wola Sp. z o.o. MSC dostarczają też wodę do basenów ZDUŃSKA WODA. Kryta pływalnia przy ul. Kobusiewicza będzie zamknięta od 3 do 24 lipca. Jak tłumaczy ośrodek "Przerwa technologiczna jest wymagana przepisami. Podczas jej trwania jesteśmy zobowiązani opróżnić wszystkie baseny z wody, dokonać czyszczenia, konserwacji i innych niezbędnych prac. Następnie napełniamy baseny i musimy dokonać badań wody, tak aby nasi klienci mogli z nich bezpiecznie korzystać. W okresie wakacyjnym z naszych basenów nie korzystają szkoły. Swoją działalność zawieszają również szkółki pływackie oraz podmioty prowadzące zajęcia aqua aerobiku, aqua spinningu i zajęcia rehabilitacyjne. W lipcu przerwę technologiczną zaplanowały Miejskie Sieci Cieplne, co wiąże się z brakiem ciepłej wody. Wszystkie te argumenty wpłynęły na naszą decyzję, aby przerwa technologiczna miała czas właśnie w lipcu." Jeden z internauów na komunikat ZW zareagował pytaniem (pisownia oryginalna): " ale MSC robi przerwę na tydzień a nie na miesiąc - czy na prawdę jest konieczność zamykania basenu na miesiąc ?"
W odpowiedzi ZW czytamy: "opróżnienie basenów i kolejne ich zapełnienie, to około 6 dni, 3-4 dni na wszystkie konserwacje i 10 na wyniki wody, po napełnieniu..." No cóż, na razie wszystko wskazuje, że po pierwszych dniach po otwarciu nic złego nie dzieje się z basenami i wodą na "Relaksie". I oby, bo w najbliższych gorących dniach będzie to jedyne miejsce, gdzie w Zduńskiej Woli będzie się można popluskać.

KaMi S

O kąpieliskach w regionie także na:
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15337-baseny-nad-rzek-wart-w-sieradzu-czynne-od-soboty-kpielisko-od-1-lipca

https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15327-otwarcie-kpielisk-w-wieluniu-zduskiej-woli-i-asku-w-sobot-25-czerwca

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u