Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lato ze zduńskowolskim "emdekiem". Ruszyły zapisy

Lato ze zduńskowolskim "emdekiem". Ruszyły zapisy

logoOd 1 lipca ruszyły zapisy na zajęcia wakacyjne, jakie planuje organizować Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli. – W tym roku startujemy pod dobrze znanym już hasłem ,,Wakacyjne znajomości”. Taka formuła letnich warsztatów sprawdza się u nas bardzo dobrze. Do współpracy zaprosiliśmy firmy, kluby, stowarzyszenia z naszego miasta, ale także z Sieradza i z Łodzi. Wychodzimy z MDK-u do miejskich świetlic, tak by każde dziecko miało do nas blisko. ,,Wakacyjne znajomości” to kreatywne warsztaty dla dzieci od 7 do 13 lat. Zapraszamy od 18 lipca do 12 sierpnia do świetlic osiedlowych na terenie miasta – mówi Paweł Perdek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.

 

– Będziemy wspólnie muzykować z Rytmisiem i instruktorami MDK: Witoldem Furmańczykiem i Zbigniewem Godlewskim. Pobawimy się w projektantów mody i w ekologów. Będziemy kucharzyć: smacznie, zdrowo i kolorowo. Będziemy się bawić z animatorami Happy Kids: malować bańkami mydlanymi, gipsować i wykonywać pamiątkowe przypinki. Odwiedzimy: Uniejów, Chajczyny, Suchoczasy i Łęczycę. Te i wiele innych kreatywnych warsztatów czekać będzie na dzieci podczas Lata z Miejskim Domem Kultury i cyklu ,,Wakacyjne znajomości” – dodaje dyrektor Perdek. Warsztaty odbędą się w cyklach tygodniowych, w czterech różnych miejscach na terenie Zduńskiej Woli:
- OSIEDLE 1000-LECIA (ŚWIETLICA) – 18-21 LIPCA
- OSIEDLE NOWE MIASTO(ŚWIETLICA) – 25 – 28 LIPCA
- INKUBATOR INICJATYW SPOŁECZNYCH (UL. ŁASKA 38) – 1-4 SIERPNIA
- OSIEDLE KARSZNICE (FILIA MDK, UL. 1 MAJA 5-7) – 8-11 SIERPNIA. -

Poniedziałki: 18.07 i 25.07, 01.08 i 08.08

10:00 – 11:30 MUZYCZNA ROZGRZEWKA Gordonowskie zajęcia umuzykalniające z Rytmisiem. Zajęcia poprowadzi Marta Szewczyk – nauczyciel rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji fortepianowej. Będzie to wartościowe muzyczne spotkanie w towarzystwie ruchu i koloru. Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wakacyjny scenariusz, pełen radosnych piosenek i egzotycznych rytmiczanek. Rytmisiowe zajęcia umuzykalniające prowadzone będą zgodnie z teorią uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona. Na zajęciach osłuchamy uczestników z melodiami w różnorodnych tonalnościach i metrach. Będziemy wspólnie muzykować śpiewając i rytmizując. Zajęcia będą miały charakter ruchowy.

12:00 – 13:30 W ZDROWYM STYLU Zajęcia poprowadzi zielarka Monika Woźniak. Pracowała w sklepie zielarskim, ukończyła kierunek ziołolecznictwo w szkole policealnej i co najważniejsze pracowała na plantacji ziół, gdzie zdobyła doświadczenie. Prowadzę firmę „Ogrody ziołowe Monika Woźniak” W programie: robienie zielników ze świeżo zerwanych ziół, gra MEMORY z ziołami, nauka obróbki ziół, ciekawe informacje o zastosowaniu tych ziół.

14:00 – 15:30 ART KIDS Warsztaty plastyczne: malowanie bańkami mydlanymi. Zajęcia poprowadzi grupa animacyjna „Happy Kids”

Wtorki 19.07, 26.07, 02.08, 09.08

10:00 – 11:30 MUZYCZNA ROZGRZEWKA Połączenie akordeonu i gitary: zajęcia akordeonowe z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe ze Zbigniewem Godlewskim

12:00 – 13:30 W ZDROWYM STYLU Warsztaty ekologiczne poprowadzi pasjonatka ekologii, Agnieszka Mazur z Ośrodka Działań Ekologicznych „ŹRÓDŁA” w Łodzi. W programie: tematyka dot. życia zwierząt, roślin, ekologii i ochrony środowiska. Dzieci znajdą odpowiedź na wiele nurtujących pytań: Jak powstrzymać zmiany klimatu? Jakie tropy zostawia lis lub borsuk? Czym jest smog i niska emisja? Ile wody potrzeba do wyprodukowania dżinsów? Dokąd tupta nocą jeż? Co pływa w oceanach? jak dokarmiać ptaki zimą? Dlaczego pszczołom zawdzięczamy obiad?

14.00-15.30 ART KIDS Zajęcia ruchowe, gry i zabawy animacyjne z ,,Happy Kids” -

Środy : 20.07, 27.07, 03.08,

10.08 10:00 – 11:30 MUZYCZNA ROZGRZEWKA Warsztaty umuzykalniające: bum bum rurki z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe ze Zbigniewem Godlewskim

12.00-13.30 W ZDROWYM STYLU Warsztaty z projektowania ubioru z surowców odzyskanych

14.00-15.30 ART KIDS Warsztaty z gipsowanki z ,,Happy Kids” -

czwartki: 21.07, 28.07, 04.08, 11.08

10:00 – 11:30 MUZYCZNA ROZGRZEWKA Połączenie akordeonu i gitary: zajęcia akordeonowe z Witoldem Furmańczykiem i zajęcia gitarowe ze Zbigniewem Godlewskim

12:00 – 13:30 W ZDROWYM STYLU Warsztaty kulinarno-edukacyjne: smacznie, zdrowo i kolorowo. Zajęcia poprowadzi dietetyk, coach zdrowia i edukacji żywieniowej Ewa Jaśkiewicz. Gry, zabawy, pogadanki i praktyczne zajęcia połączone z degustacją samodzielnie przygotowanych pyszności. Niech każdy młody zduńskowolanin świadomie sięga po produkty spożywcze, które będą „paliwem” dla jego organizmu a nie „trucizną”. Wychowajmy wspólnie młode pokolenie, które będzie zdrowe i aktywne.

14.00-15.30 ART KIDS Warsztaty z przypinek z ,,Happy Kids” Koszt warsztatów za 1 dzień – 50,00 zł (zapewniamy posiłek) z wyłączeniem warsztatów terenowych. Można zapisywać się również na pojedyncze dni. -

W każdy piątek (22.07, 29.07, 05.08, 12.08) warsztaty w terenie. Wyjazd: godzina 9.00 spod MDK Ratusz, pl. Wolności 26, powrót ok. 14.00:

22.07 – ZAGRODA MŁYNARSKA W UNIEJOWIE (60 ZŁ OD OS. ) W programie: omówienie właściwości i sposobu działania pieca chlebowego. Zwiedzanie piekarni w Zagrodzie Młynarskiej, prezentacja rodzajów chleba. Formowanie podpłomyków z wody, mąki i soli. Pogadanka ,,Wiatrak i jego rola w kulturze ludowej wsi” – zwyczaje, przesądy, poezja ludowa, nazewnictwo. Prezentacja pracy wiatraka, zwiedzanie. Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę woreczek mąki.

29.07 – LAWENDOWA BARĆ POD LASEM W CHAJCZYNACH K. ZELOWA – FUNDACJA EDUKACYJNEGO CENTRUM EKOLOGICZNEGO (60 ZŁ OD OS. ) W programie: dzieci poznają życie pszczół oraz rośliny miododajne. Będą obserwowały rodziny pszczele i rozpalą podkurzacz. Na warsztatach poszukają królowej pszczół i zaobserwują zawartość ramki z ula (z pierzgą i miodem). Poznają wyposażenie pracowni pszczelarskiej oraz spróbują miodów odmianowych i syropu lawendowego na wafelkach. UWAGA! należy rozważyć udział w warsztatach osób mających alergię na jad pszczeli. Lawendowa Barć pod Lasem to pasieka oparta o ścianę lasu, w której od 17 lat uprawiane są zioła i rośliny miododajne. Wśród nich lawenda zajmuje szczególne miejsce. Właścicielami są Sylwia i Mieczysław Łabędzcy. Ona zajmuje się ponad 1000 krzaków lawendy rosnącymi na farmie, on pracuje z pszczołami. W sezonie kwitnienia lawendy na jej terenie odbywają się warsztaty dotyczące życia pszczół oraz właściwości lawendy. Podczas nich m.in. ma miejsce destylacja lawendy w miedzianym alembiku oraz pokaz wnętrza ula. Właściciele stworzyli ścieżkę edukacyjną promującą znaczenie pszczoły w przyrodzie. Chętnie goszczą dzieci, młodzież i dorosłych w swojej lawendowej pasiece. Interesują się również permakulturą czyli alternatywnym sposobem uprawy roślin. Zakładają grządki stosując metodę naśladującą środowisko naturalne i mechanizmy panujące w przyrodzie, której pionierem jest Sepp Holzer.

05.08 – ZIOŁOOGRÓDEK W SUCHOCZASACH (50 ZŁ OD OS.) W programie: dzieci nauczą się obróbki ziół. Dowiedzą się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat zastosowania ziół. Zapoznają się z akcesoriami zielarskimi (sita, kosze wiklinowe

12.08 – MUZEUM NA ZAMKU W ŁĘCZYCY (60 ZŁ OD OS.) W programie: dzieci zwiedzą muzeum z przewodnikiem. Wezmą udział w zabawie plebejskiej. Będą mogły sprawdzić się w „średniowiecznych konkurencjach”. Gwarantujemy sportową rywalizację i ruch na świeżym powietrzu.

Podane wyżej koszty warsztatów terenowych obejmują: bilety wstępu, ubezpieczenie, posiłek i transport. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co dokładnie zaplanowaliśmy na tegoroczne wakacje, pobierzcie plakat w wersji pdf plakat pdf

Zapisy na zajęcia wakacyjne odbywają się poprzez Strefę Zajęć: https://bit.ly/3y5IMr1

Instrukcję zapisów przez Strefę Zajęć znajdziecie na stronie: https://www.mdk-zdunskawola.pl/strefa-zajec/

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć wakacyjnych, znajdziecie go tutaj REGULAMIN wakacyjnych warsztatów

MDK prosi również o pobranie i wypełnienie dokumentów: DEKLARACJA uczestnictwa w wakacyjnych warsztatach Oświadczenie o odbieraniu dziecka _ wakacyjne warsztaty Wypełnione dokumenty w wersji papierowej prosi dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, I piętro (wejście od strony pomnika J. Piłsudskiego). Pytania, zapisy i kontakt pod nr tel. 43 823 25 92.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u