Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności WALKI MMA PRZYCIĄGAJĄ W CAŁYM KRAJU CELEBRYTÓW. W ZDUŃSKIEJ WOLI TEŻ JEST KLUB MMA

WALKI MMA PRZYCIĄGAJĄ W CAŁYM KRAJU CELEBRYTÓW. W ZDUŃSKIEJ WOLI TEŻ JEST KLUB MMA

megafonPro Fight Team MMA Zduńska Wola powstał w tym mieście niespełna dwa lata temu. Ma swą siedzibę przy Łaskiej 219. Sztuki walki trenuje tam już ponad 50 zawodników. Jak informuje Mikołaj Kałuda, są wśród nich także osoby z niepełnosprawnościami. Między innymi trzy z autyzmem i dwie z zespołem Downa.

 

Wie co mówi. bo sam jest zawodnikiem MMA, trenerem personalnym i dietetykiem. To Mistrz Polski w BJJ, brązowy Medalista w MP w Grapplingu i Vice Mistrz Polski w Amatorskim MMA Full Contact. Jego zdaniem - sztuki walki MMA w wydaniu amatorskim, takim hobbystycznym, to nie tylko przyjęte obiegowo "mordobicie i kopanie, gdzie się da" w klatce, ale przede wszystkim dyscyplina, która pozwala zawodnikowi niepełnosprawnemu na swoistą terapię, na postępy w koordynacji ciała i w koncentracji. - I ja z tygodnia na tydzień widzę rezultaty nie tylko sportowe. Także psychoterapeutyczne. U zawodników zdrowych, jak i w jakimś tam stopniu niepełnosprawnych. Przychodzą niepewni, czy sobie poradzą, a z treningu na trening stają się pewniejsi. Sami nie dowierzają, że są w stanie pokonać bariery, wcześniej niepokonywalne. To też przekłada się na ich zachowanie w życiu codziennym, gdzie lepiej radzą sobie z przeszkodami, jakie stawia przed nimi los. Łatwiej się odnajdują wśród innych, są bardziej otwarci - zauważa Mikołaj Kałuda. A to, że mieszane sztuki walki są dobre dla wszystkich potwierdza skład ćwiczących w Zduńskiej Woli. Najmłodszy adept ma lat sześć, najstarszy jest grubo po "pięćdziesiątce". Bo w zduńskowolskim Pro Fight Team MMA można się szkolić nie tylko z MMA. Jest też indywidualny boks, Muay Thai i BJJ, czyli Brazylijskie jiu-jitsu. Jak dodaje, marzy mu się Gala MMA w Zduńskiej Woli.
- Jest pomysł. Ale wiele sił potrzeba, by od koncepcji do realizacji doszło. Potrzebna jest pomoc władz miasta i pozyskania szeregu sponsorów. Ale chyba jest to możliwe. Dlatego warto nagłaśniać ten projekt już teraz. Sam jestem jeszcze czynnym zawodnikiem i żeby trenować MMA muszę codziennie wyruszać do Łodzi, bo w naszym mieście i w okolicy niestety ale nie ma żadnego klubu i pożądanego trenera z dorobkiem choćby startów amatorskich w MMA. Jestem jedyny, wiec spoczywa na mnie obowiązek rozwijania tego sport w naszym regionie.. Pasja i idący z nią w parze profesjonalizm, to motto, o które dbam każdego dnia - dodaje. Nie wyklucza, że Klub rozważa złożenie projektu organizacji gali do Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na rok 2023. W najbliższych dniach zamierza skorzystać z pomocy urzędników. "Fajterom" ze Zduńskiej Woli zostaje życzyć powodzenia. Tym, którzy chcieliby skorzystać z treningów polecamy profil na FB: --> https://www.facebook.com/pftmma/
Kontaktować się z trenerem można także telefonicznie: 514 575 574.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u