Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Krótkotrwałe użycie - kara o długotrwałych konsekwencjach

Krótkotrwałe użycie - kara o długotrwałych konsekwencjach

264-153307Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który z posesji znajomego odjechał jego samochodem. Jadąc przez wieś Łyskornia stracił panowanie nad autem i uderzył w słup, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Usłyszał już zarzuty ,,krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym''. Odpowie też za kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

 

7 sierpnia około godziny 23 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochody marki BMW. Na miejsce zdarzenia, do wsi Łyskornia pod Wieluniem skierowano policjantów z komisariatu w Białej. Po ustaleniu właściciela uszkodzonego samochodu, policjanci pojechali do domu jego właściciela. 67-latek był zdziwiony ich widokiem, a jeszcze bardziej brakiem... swojego samochodu na podwórku. Jak się okazało, z mieszkania zniknęły również kluczyki od auta.
Analizując przebieg dnia pokrzywdzony szybko wskazał osobę, która mogła odjechać jego BMW. Z relacji mężczyzny wynikało, iż od godzin porannych gościł wtedy w swoim domu wspomnianego 30-latka, z którym spożywał alkohol. Wieczorem do domu pokrzywdzonego przyszedł w odwiedziny inny kolega. Niemal tym samym momencie dom opuścił 30-latek, który doskonale wiedział, gdzie jego znajomy chowa kluczyki BMW. Jak się okazało, mężczyzna dostał się do zaparkowanego pojazdu i nie pytając o zgodę jego właściciela odjechał autem. Jadąc przez Łyskornię najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup. Wystraszony pozostawił pojazd i uciekł pieszo.
Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Białej doszło do zatrzymania amatora cudzej własności. Sprawca był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to pierwsze przestępstwo kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Dodatkowo mężczyzna odpowie za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

mł. asp. Monika Klonowska
KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u