Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nielegalny alkohol... lokatą kapitału zapobiegliwego zduńskowolanina

Nielegalny alkohol... lokatą kapitału zapobiegliwego zduńskowolanina

269-155568Policjanci ze zduńskowolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli prawie 220 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 68-letniego mężczyznę. Za popełnione wykroczenie skarbowe grozi wysoka grzywna.

 

Policjanci, którzy na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec Zduńskiej Woli może posiadać w miejscu swojego zamieszkania alkohol nie posiadający polskich znaków skarbowych akcyzy. Chcąc zweryfikować posiadaną informację pojechali pod ustalony adres. Szybko okazało się, że to był dobry trop.
W wyniku przeszukania budynków mieszkalnych i gospodarczych na wytypowanej posesji, funkcjonariusze ujawnili 219, 5 litra nielegalnego alkoholu. W zasobach 68-latka znajdowały się 194 plastikowe butelki o pojemności 1 litra, w których znajdował się czysty spirytus oraz 51 butelek z tworzywa sztucznego o pojemności 0,5 litra z zawartością tak zwanej „przepalanki”. Amator „lewego” alkoholu tłumaczył się, że jest to lokata pieniędzy w dzisiejszych ciężkich czasach. Zabezpieczony alkohol bez polskich znaków akcyzy uszczuplił kwotę akcyzy o 13 560 złotych.
Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.

mł. asp. Paulina Matysiak
KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u