Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 22 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 22 WRZEŚNIA

25wielunNadeszła! I w pierwszych dniach ma być słoneczna. Mamy już jesień. Co na początek tej pory roku przygotowano w regionie? W Łasku - Dzień Kultury Żydowskiej i uroczystości z okazji 600-lecia miasta. Małków stanie się stolicą tricków. W Wieruszowie odbędzie się po raz piąty Jarmark Retro. W Wieluniu w ramach Mistrzostw Polski ścigać będą się kolarze. W Zduńskiej Woli zagrają uczniowie szkoły muzycznej. Co jeszcze w regionie się odbędzie? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

CHARŁUPIA MAŁA

 

- 28 września, od godz. 18, hala sportowa Szkoły Podstawowej. Koncert z "Jazzem przez Polskę w Charłupi Małej". Wystąpi Kasia Pietrzko Trio.

PSTROKONIE, GMINA ZAPOLICE

- 24 września, od godz. 14 na minilądowisku odbędzie się Piknik Lotniczy.

WIERUSZÓW

- od 22 września. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 25 września, Rynek w Wieruszowie. V JARMARK RETRO. Zaprasza Wieruszowski Dom Kultury: "Po raz piąty spotykamy się przy tradycyjnych stoiskach ze zdrową żywnością, rękodziełem, warsztatach dla dzieci, czy przedstawieniach. Co roku staramy się urozmaicać Jarmark w atrakcje!''. Stoiska handlowe czynne od godz. 14. Zgłosiło się do nas ponad 30 wystawców z różnościami! Będą prawdziwe miody na zimę, nalewki na jesienne wieczory, Żurek Krystyny (weźcie własny słoik!) gzik, ręcznie robione zabawki, wyroby z drewna, soki, biżuteria, stroiki na groby, rośliny i inne. Wybierzcie się po prostu na zakupy! O godz. 15 zapraszamy na uliczne przedstawienie przygotowane przez „Teatr na walizkach” pod nazwą „Beczka śmiechu". To lekkie i zabawne przedstawienie nawiązujące do tradycji rosyjskiej clownady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów. Teatr uliczny dostarcza wielu niezapomnianych doznań, przedstawienie jest interaktywne, czyli dzieci również biorą w nim udział. W międzyczasie możecie Państwo oglądać fantastyczne wystawy i zbiory. Zapraszamy na: - Wystawę rowerów przygotowaną przez muzeum mobilne w Radomiu. - Wystawę starego pieniądza z prywatnych zbiorów Marcina Szymańskiego. - Prezentację uzbrojenia z okresu Powstania Styczniowego przygotowaną przez Partię Powstańczą Józefa Oxińskiego - Jaciuk Tomasz. - Plansze starego Wieruszowa użyczone przez SH Glorię Victis, na których tle możecie robić retro fotografie. Zapraszamy również na warsztaty dla dzieci! Szkoła Podstawowa nr 1 przygotowała warsztaty młodego chemika, czyli szukamy szczepionki czarnej ospy, warsztaty papieru czerpanego i pranie na tarze w balii! Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowała pokaz mody retro ze śpiewem na żywo! Klub Seniora zaserwuje nam stary zwyczaj deptania kapusty oraz tworzenie ozdób z warzyw i owoców. Warsztaty Terapii Zajęciowej- malowanie gipsówek! Pan Wacław Zabłocki- warsztaty z rzeźby! Drewniane ptaki powracają! Ponad to stworzycie własną osobistą biżuterię, oraz możecie nauczyć się chodzić na szczudłach! Działać będzie również Retro Kawiarenka, którą tradycyjnie przygotował Uniwersytet Trzeciego Wieku. W kawiarence będą dostępne słodycze „Rarytas. Wieruszowskie kozie bobki”. Kto jeszcze nie nabył, ten ma szansę! Dostępne będą „co łaska, na jedzenie dla koników” przejażdżki bryczkami! Ta atrakcja została przygotowana dzięki uprzejmości miłośników i hodowców koni z Podzamcza! O godz. 17:00 zapraszamy na retro potańcówkę na ulicy! Zagra dla was zespół New -jazzband - muzykę swingową, ale również muzykę filmową. Przyjdźcie potańczyć w ten jesienny dzień!

ZDUŃSKA WOLA

- od 22 września, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- 23 września godz. 17, Dom Kultury LOKATOR - PIĄTKOWE SZACHY DLA DOROSŁYCH. Spotkania otwarte.

- 23 września, godz.18. Sala nr 22 w siedzibie PSM I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Koncert z cyklu Piątkowe wieczory Muzyczne.

- 23 września godz. 19, Filia Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach. Występ kabaretu Sakreble. Bilety w cenie 10 zł.

SIERADZ

- 22 - 30 września, BWA w Sieradzu, wystawa ilustracji i ceramiki Zbigniewa Woźniaka "Dwa światy". Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15666-wystawa-prac-zbigniewa-woniaka-w-sieradzkim-bwa

- 22 września - 30 października, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Wystawa "WITAJ SZKOŁO".

- 22 września. Powiatowa Biblioteka Publiczna, o godz.16.30, CZWARTKOWE SPOTKANIA KLUBU SZACHOWEGO.

- 22 września - 15 października, CIK, wystawa "Moim okiem". Mateusz Skałecki ukończył studia kryminologii na Uniwersytecie Wrocławskim, ale to nie jedyne jego zainteresowanie. Drugą pasją jest fotografia, z którą rozpoczął swoją przygodę w 2018 roku od robienia zdjęć książek. Następnie chęć spróbowania czegoś nowego skłoniła go do powiększenia portfolio o zdjęcia okładek płyt muzycznych. Lubi zwiedzać ciekawe miejsca, które niezmiennie uwiecznia aparatem. Ponadto fotografuje mecze, dzięki czemu udało mu się połączyć fotografię z kolejną pasją, jaką jest miłość do koszykówki i piłki nożnej.

- 23 września. Powiatowa Biblioteka Publiczna, powracają sobotnie spotkania z planszówkami. Od godz. 10 do godz. 14.

- 23 września, godz. 19. Klasztor Sióstr Urszulanek. Koncert w ramach cyklu Muzyka w dawnym Sieradzu - RoK Romantyzmu Polskiego. Szczegóły na: --> https://scksieradz.pl/node/3355

- 25 września, godz. 18. Bazylika Mniejsza p.w. Wszystkich Świętych - koncert chóru Cantate Deo.

MAŁKÓW, GMINA WARTA

- 25 września, boisko przy Domu Ludowym w Małkowie. Od godz. 10 stanie tam mobilny pumptrack. Będą akrobacje na rowerze, tor przeszkód zakręconych rowerów, koncert hip-hop, pokazy ratownictwa medycznego i konkursy z cennymi nagrodami. To m.in. w programie wydarzenia „Małków-stolica tricków”, Przez cały dzień każdy kto przyjedzie z kaskiem, własnym rowerem czy hulajnogą będzie mógł skorzystać z tej atrakcji. Dodatkowo Jonasz Pakulski – finalista programu „Mam talent” pokaże akrobacje na rowerze, angażując przy tym publiczność. Będzie też poczęstunek, a dla użytkowników rowerowych atrakcji kamizelki odblaskowe. Wydarzenie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

WIELUŃ

- od 22 września, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 22 - 30 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa czasowa „Sekrety apteki”.

- 22 września - 31 października. Biblioteka Miejska w Wieluniu. Czynna jest wystawa "Chasydzi" autorstwa Joanny Sidorowicza.

- 23 września, godz. 19, Dworzec Kulturalny Wieluń-Dąbrowa. Z koncertem wystąpi córka Czesława Niemena - Natalia.

- 25 września. Sześć kompletów medali Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w niedzielę zostanie rozdanych w Wieluniu. Finał cyklu odbędzie się w ramach 52. Kolarskiego Kryterium. Kolarze tradycyjnie będą rywalizowali w centrum miasta. W związku z tym między 9.00 a 17.15 zamknięty zostanie ruch przy placu Legionów, placu Kazimierza Wielkiego, na ulicach Królewskiej, Krakowskie Przedmieście (między rondami), Reformackiej, Zamenhofa i Narutowicza. Start zmagań o 10.00, kiedy na trasie pojawią się najmłodsi (żak/żaczka). O 10.20 początek rywalizacji młodziczek, o 10.40 młodzików, o 11.10 juniorek młodszych, o 11.40 juniorów młodszych, o 12.30 Elity Kobiet, Orliczek i juniorek, o 13.20 juniorów, a o 14.30 Elity i Orlików. Na 15.30 zaplanowano wyścig w kategorii masters i amatorów, a imprezę zakończy start przedszkolaków o 16.00. Roman Kozłowski (prezes MLKS-u Wieluń):

- 25 września. W dwóch grupach wiekowych zagrają uczestnicy Szachowego Turnieju „Pamięci Września”. Niedzielne zawody w Wieluniu odbędą się po raz dwudziesty. Zapisy trwają do piątku, do 22. W turnieju mogą zagrać dzieci, młodzież i dorośli. Grupę B utworzą szachiści z rocznika 2013 i młodsi, z kolei w grupie A zmagania odbędą się w formule Open. Wpisowe dla osób w wieku do 18 lat wynosi 30 zł, a dla starszych – 40 zł. Zgłoszenia odbywają się online na chessarbiter.com (dla grupy A tutaj, dla grupy B tutaj), esemesowo – nr tel. 606 657 793 (Waldemar Wolniaczyk) oraz mailowo – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Należy podać dane osobowe, kategorię, ranking, datę urodzenia oraz reprezentowane klub bądź miejscowość. Turniej odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Początek w niedzielę o godz. 10.

ŁASK

- od 22 września. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar/

- 24 września, Łaski Dom Kultury, od godz. 12, Dzień Kultury Żydowskiej. Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15726-dzie-kultury-ydowskiej-w-asku

- 25 września. Plac Dąbrowskiego, od godz. 17. Uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Łaskiego wpisujące się w obchody 600-lecia nadania Łaskowi praw miejskich. Więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15736-jan-aski-ju-w-asku

KaMi S

 

25rajd

25ostrowek

25LASKI

25laski

25LASK

23wierusz

23WIELUN

23koncesi

22wielun

25tricki

25weiluniu

25wieru

29RATUSZ

29RATUSZ

2karsznice

2wielun

CZWAESI

pazdziernispektakl

JARMAK4

JARMARK

JARMARK3

JARMARK5

JARMARK2

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u