Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Plener w Kamionie zakończony, teraz czekamy na wiosenną wystawę w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Plener w Kamionie zakończony, teraz czekamy na wiosenną wystawę w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

22092022-plener02Zakończył się XXIII Plener Malarstwa Figuratywnego im. prof. Jerzego Dudy-Gracza, którego komisarzem jest od lat wieluńska malarka, Alina Sibera. Tym razem w Kamionie tworzyło i wypoczywało dwunastu artystów. W nadwarciańskie wiosce byli dziesięć dnia. Na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej pisze o tym Alina Frejusz.

 

- Wszyscy zaproszeni artyści się odliczyli. Mieliśmy dwie nowe osoby. Wspaniałą malarkę mieszkającą w Cieszynie i Wiśle. Jest fantastyczna, zupełnie inna, bardzo ekspresyjna. To Monika Ślusarczyk. Druga to rzeźbiarka z Warszawy, Katarzyna Bułka-Matłacz, która zajmuje się rzeźbą w brązie i w szkle. Mieliśmy dwoje rzeźbiarzy, bo był również prof. Przemysław Lasak, który zawsze bardzo chętnie bierze udział w naszych plenerach – mówi Alina Sibera. Prace artystów będzie można oglądać na poplenerowej wystawie, która odbędzie się w kwietniu 2023 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, choć marzeniem artystów jest wystawa w sali, która byłaby galerią z prawdziwego zdarzenia:
- I aby to fajnie wyeksponować, mieć fajne miejsce, to czekamy z niecierpliwością na adaptację kościoła ewangelickiego na salę wystawową. Powieśmy te obrazy w sali nawet w stanie surowym, niewyremontowanym do końca, byle było ładnie wysprzątane. I aby było dobre oświetlenie. Chcemy, aby było dużo dobrze wyeksponowanych prac – podkreśla Alina Sibera.
W plenerze udział wzięli: Anna Jagodova ze Słowacji, Monika Ślusarczyk, Małgorzata Stępniak, Ilona Herc, Kasia Bułka-Matłacz (rzeźbiarka), Przemek Lasak (rzeźbiarz), Paweł Kotowicz, Stanisław Chomiczewski, Leszek Żegalski, Wiktor Jędrzejak, Marian Danielewicz i Alina Sibera. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Wieluniu, Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz Jolanta i Tomasz Liedmannowie, właściciele Ośrodka Wypoczynkowego w Kamionie.

Fot. UM, zdjęcie główne – archiwum prywatne

(opr. KJB)

22092022-plener15

22092022-plener12

22092022-koniec-pleneru

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u