Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności TRAKTORZYSTA MIAŁ PONAD 4 PROMILE ALKOHOLU! CZY TO BYŁ POLAK?

TRAKTORZYSTA MIAŁ PONAD 4 PROMILE ALKOHOLU! CZY TO BYŁ POLAK?

alkomat2W ostatnich dniach zostali wyeliminowani z ruchu dwaj kolejni nietrzeźwi kierowcy, którzy dodatkowo złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niechlubnym rekordzistą był traktorzysta, który miał w organizmie ponad 4,2 promila! Kierujący Volkswagenem ,,tylko'' 2,6 promila. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

20 września po godzinie 19 dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że we wsi Cienia, w gminie Błaszki, traktorzysta wjechał do rowu. Na miejsce skierowany został partol błaszkowskich policjantów, którzy ujawnili w rowie przewrócony ciągnik. Wygląd traktorzysty jednoznacznie wskazywał, że jest nietrzeźwy. Potwierdziło to badanie alkomatem. 48-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie 4,2 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów sieradzkiej drogówki 22 września po godzinie 15 na ulicy Modrzewiowej w Sieradzu. 48-letni sieradzanin kierujący Volkswagenem miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ponadto wsiadł za kierownicę mimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Powadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u