Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności NOWE POŁĄCZENIA DO POZNANIA

NOWE POŁĄCZENIA DO POZNANIA

logo-1830696047To dobra wiadomość dla studentów oraz osób ceniących sobie walory stolicy Wielkopolski. Jak zapowiada portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe, wraz z wejściem w grudniu nowego rozkładu jazdy pociągów nastąpią korzystne zmiany w ofercie przewozowej na trasie Łódź – Zduńska Wola - Poznań .

 

- Koleje Wielkopolskie. Największa zmiana dotyczyć będzie pociągu Kolei Wielkopolskich. Od dwóch lat przewoźnik uruchamiał piątkowo – niedzielne połączenie z myślą o studentach łódzkich i poznańskich uczelni. Od grudnia to się zmieni. Połączenie realizowane przez wielkopolskiego przewoźnika będzie kursować codziennie. To nie jedyna zmiana. Pociąg nie będzie kursować ze stacji Łódź Fabryczna, a z Łodzi Kaliskiej. Zmienią się także godziny kursowania. Z Łodzi Kaliskiej planowany jest odjazd na godzinę 6:55, ze Zduńskiej Woli o 7:26, by do Poznania Głównego dotrzeć o 9:57. Połączenie powrotne odjedzie z Poznania Głównego o 20:02, by do Zduńskiej Woli dotrzeć o 22:33, a do Łodzi Kaliskiej o 23:06. Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj. zatrzyma się na stacjach: Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask Sieradz, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Starołęka, Poznań Dębina
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Uruchamiane od roku piątkowo – niedzielne połączenie do Poznania, wraz z wejściem w grudniu nowego rozkładu jazdy będzie realizowane dodatkowo także i w sobotę. Pociąg w piatki i niedzielę wyjedzie ze stacji Łódź Fabryczna o 12:27, ze stacji Łódź Kaliska odjazd planowany jest na 13:06, a ze Zduńskiej Woli o 13:35, by do Poznania Głównego dotrzeć o 16:15. Cztery godziny wcześniej pociąg będzie kursować w soboty, gdzie z Łodzi Fabrycznej zaplanowano odjazd o 8:31, z Łodzi Kaliskiej o 9:10, ze Zduńskiej Woli o 9:39, by do Poznania Głównego dojechać o 12:02. Powrót został zaplanowany na godzinę 16:41 z Poznania Głównego, by do Zduńskiej Woli przyjechać o 19:05, Łodzi Kaliskiej o 19:36, a Łodzi Fabrycznej o 20:15. Połączenie będzie tak jak dotychczas przyspieszone tj zatrzyma się na stacjach: Łódź Niciarniana, Łódź Widzew, Łódź Dąbrowa, Łódź Chojny, Łódź Pabianicka, Łódź Kaliska, Łódź Retkinia, Pabianice, Kolumna, Łask, Zduńska Wola, Sieradz, Błaszki, Opatówek, Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Środa Wielkopolska, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.
- POLREGIO. Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio na trasie Łódź – Poznań. Utrzymane zostanie także kursowanie pociągów interRegio z Poznania do Warszawy przez Zduńską Wolę.
- PKP Intercity. Nasz narodowy przewoźnik planuje uruchomić nowy pociąg IC na trasie Łódź – Poznań. Do kursujących IC Włókniarz (Łódź - Szczecin) oraz IC Cegielski (Kraków - Poznań) od września 2023r ma dołączyć także IC Wieniawski relacji Lublin – Poznań. Odjazd ze stacji Lublin zaplanowano na godzinę 7:01, ze Zduńskiej Woli 11:20, by do stacji Poznań Główny dotrzeć o 14:21. W drogę powrotną pociąg ma wyruszyć ze stacji Poznań Główny o 14:12, by do Zduńskiej Woli dojechać o 16:25, a do stacji Lublin o 20:43. Pociąg pomiędzy Lublinem a Łodzią ma kursować przez Radom, Tomaszów Mazowiecki.

Opr. KaMi S, źródło: zwk.org.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u