Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lampy uliczne w gminie Łask będą wyłączane w godz. 22.30 - 4.30

Lampy uliczne w gminie Łask będą wyłączane w godz. 22.30 - 4.30

Komunikat_10Nowe przepisy nakazują obowiązkowe ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 10 procent przez jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy. Kiedy dodamy do tego galopującą inflację i problemy w sektorze energetycznym widzimy, w jak trudnej znaleźliśmy się sytuacji - informuje samorząd w Łasku.

 

Z uwagi na radykalny wzrost cen energii elektrycznej coraz więcej samorządów decyduje się wyłączać oświetlenie w godzinach nocnych. Również gmina Łask, i tu należy podkreślić, że jako ostatnia powiecie łaskim musiała podjąć tę trudną decyzję. W gminie Łask lampy uliczne będą wyłączane w godz. 22.30 - 4.30. Ten system działa już na terenach wiejskich, a w mieście jest sukcesywnie wprowadzany w kolejnych jego częściach. Dobra informacja jest taka, że wkrótce gmina przystąpi do wymiany starych lamp na oświetlenie ledowe, co przełoży się na oszczędności rzędu 63 procent. Póki co w nocy panować będą egipskie ciemności.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u