Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miał 2,5 promila i prowadził autobus!

Miał 2,5 promila i prowadził autobus!

259-162118Dzięki interwencji świadka, we wsi Wandalin pod Złoczewem policjanci zatrzymali 50-letniego kierowcę autobusu, który jechał na mocno „podwójnym gazie”. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu! Autobus jechał trasą relacji Wieruszów – Sieradz. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dziękujemy za czujność, która być może zapobiegła tragedii.

 

12 stycznia około godziny 19.30 dyżurny wieruszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Lututowa jedzie autobus iveco, którego kierujący prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu. Jak relacjonował świadek, autobus jechał wężykiem i nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Skierowani na miejsce policjanci wieruszowskiej drogówki w Wandalinie, w gminie Złoczew, zauważyli wskazany autobus i zatrzymali go do kontroli. Po krótkiej rozmowie z kierowcą funkcjonariusze wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Po sprawdzeniu danych kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Wyjątkowo bulwersujące było tłumaczenie kierowcy, który na pytanie mundurowych o powód swojego nieodpowiedzialnego zachowania odpowiedział, że „stało się”. Na miejsce przyjechali również złoczewscy policjanci, którzy przejęli dalsze czynności. Autobus został zabezpieczony i przekazany dyspozytorowi. 50-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Podróżującemu w autobusie pasażerowi nic się nie stało. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu z stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.
Dziękujemy świadkowi za szybką reakcję, która być może zabiegła tragedii. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać objętym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u