Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na szczęście świadek był trzeźwy...

Na szczęście świadek był trzeźwy...

ALKOMATDzięki zgłoszeniu świadka zatrzymano pijanego kierowcę, który uderzył w słupek drogowy. 40-latek, który kierował bmw, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

22 stycznia dyżurny wieluńskiej otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu pijany kierowca uderzył w słupek drogowy. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że wyglądając przez okno mieszkania zwrócił uwagę na kierowcę samochodu BMW. Zaniepokoił go fakt, że auto poruszało się drogą osiedlową, która na końcu była nieprzejezdna z uwagi na zamontowane tam słupki drogowe. Obserwując sytuację zauważył, że po chwili kierowca BMW uderzył w słupek, a następnie zaczął wykonywać kolejne niepojące manewry. Świadek postanowił sprawdzić, co się dzieje i wyszedł z mieszkania. Na miejscu zauważył, że za jego kierownicą siedzi kompletnie pijany mężczyzna.
O zdarzeniu powiadomił policję. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 40-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Osobie, która powiadomiła policjantów o zdarzeniu, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

asp.sztab. Katarzyna Grela
Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZimowy dylemat zajączka

Lutowa noc. Mróz, zimno i dużo śniegu. Z lasu na polanę wyszedł zajączek. Patrzy, a tam pod sosenką stoi zapomniany, świąteczny bałwanek. Nieco jednak sfatygowany; miotła opadnięta, micha na głowie przekrzywiona, no i dla żartu ktoś marchewkę zamiast jako nos, wcisnął mu nieco poniżej pasa.
Stanął zajączek, patrzy, myśli, a bałwanek na to:
- I co tak kombinujesz, brzydzisz się?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u