Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności John Porter i Kabaret CHYBA w lutym w Łasku

John Porter i Kabaret CHYBA w lutym w Łasku

800px-John_Porter_01Atrakcyjnie zapowiada się początek lutego w Łaskim Domu Kultury. Trwa sprzedaż biletów na koncert Johna Portera oraz na występ Kabaretu CHYBA. Porter wystąpi w ŁDK 1 lutego. O godz. 19. Bilety jeszcze dostęne w cenie 50 zł. Z kolei, znany z wielu występów telewizyjnych m.in. w wp.pl, NOVA TV oraz TV Polsat kabaret na łaskiej scenie zaprezentuje się 3 lutego. O godz. 19. Bilety w wyjątkowo przystępnej cenie: 60 zł.

 

- 1 LUTEGO. JOHN PORTER SOLO. John Porter to polsko-brytyjski muzyk, który urodził się w 1950 roku. Od 1976 r. mieszka w Polsce. Występował solowo, a także współpracował z wieloma innymi twórcami (m.in. Korą i Markiem Jackowskim, Anitą Lipnicką, Wojtkiem Mazolewskim, Adamem Nergalem Darskim). Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim z którymi współtworzył trio “Maanam – Elektryczny Prysznic”. Trzy lata później artysta założył swoją własną formację, którą nazwał “Porter Band”. W tym samym roku, w ciągu zaledwie czterech dni, grupa nagrała swój debiutancki, legendarny krążek, zatytułowany “Helicopters”. Album nagrodzono tytułem “Płyty Roku” w kategorii rock. Kolejnym znaczącym, chociaż krótkim, rozdziałem w twórczości Johna był projekt “China Disco”, którego owocem był album pod tym samym tytułem. W 1983 roku John powrócił do gitary akustycznej i wydał płytę “Magic Moments”. Był to pierwszy album unplugged w Polsce.
Na początku lat 90-tych John Porter wrócił do elektrycznych brzmień, stworzył nowy skład i jako zespół Mirror wydał krążek “Right Time”. Następny album “Alexandria” opublikował pod szyldem Porter Bandu. W 1990 roku John w wielkim stylu powrócił po swojej przerwie artystycznej jako Porter Band, ale w zupełnie odnowionym składzie. Muzycy wydali jeden album studyjny “Porter Band ’99”, koncertowy “Electric”, oraz nagrali materiał na nowy krążek zatytułowany “Psychodelikatesy”. Ważnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. W 2002 roku nagrali wspólnie utwór “For You”, który okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazuje się płyta “Nieprzyzwoite piosenki”, która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status “Platynowej Płyty” i otrzymał Fryderyka w kategorii album. Drugi krążek duetu “Inside Story” zdobył wiele nagród. W 2005 roku Johna Portera odznaczono medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”s”. W 2008 roku ukazała się ostatnia płyta duetu Lipnicka & Porter, “Goodbye”. Następne lata przyniosły solowe płyty Johna, “Back in Town” (2011) i “Honey Trap” (2014). John Porter bardzo chętnie współpracuje z innymi artystami. Przykładem jest projekt z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man” oraz płyta “Songs of Love and Death”, oraz projekt z Wojtkiem Mazolewskim „Chaos pełen idei” i “Mazolewski/Porter” z płytą “Philosophia”. Obecnie artysta pracuje nad kolejnym albumem, tym razem w duecie z Agatą Karczewską. Koncerty solowe Johna Portera zawierają utwory z całej muzycznej kariery Johna. Są to piosenki z legendarnego “Helicopters”, duetu z Anitą Lipnicką a także projektów z Wojtkiem Mazolewskim czy Adamem Nergalem. Premierowo również utwory dotąd niepublikowane. O tym, czy 72-latek jest wciąż w doskonałej formie będzie się można przekonać podczas koncertu w Łasku. Polecamy!

- 3 LUTEGO. Pochodzący z Wrocławia artyści to bez wątpienia jedne z najlepszych i najzdolniejszych kabaretów młodego pokolenia, z ogromnym doświadczeniem scenicznym i telewizyjnym. Urocza kobieta i trzech wyjątkowych mężczyzn na scenie to gwarancja niezapomnianej zabawy. Ich program to festiwal różnorodności – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Błyskotliwe teksty i popularne skecze, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji. Właśnie na to może liczyć publiczność podczas występu kabaretu Chyba Artyści byli wielokrotnie nagradzani na najważniejszych festiwalach kabaretowych. Szturmem wdarli się do grona najlepszych zespołów kabaretowych w kraju. Swoją energią i świeżością podbijają sceny całej Polski. Ich występy to skecze o codziennych sytuacjach, które przydarzają się każdemu. Do tego artyści mają znakomity kontakt z publicznością. Kabaret tworzą: Piotr Guma Gumulec, Jakub Krzak i Krzysiek Wilkosz oraz Magda.Gumulec.

KaMi S

3lasku

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u