Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Złodziejska kumulacja pewnego zduńskowolanina

Złodziejska kumulacja pewnego zduńskowolanina

269-163289Zduńskowolanin ukradł w księgarni płyty z muzyką. Gdy wyszedł ze sklepu wziął stojący nieopodal rower i pojechał do marketu w którym ukradł alkohol. Jego serię przestępstw przerwał pracownik ochrony sklepu. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

1 lutego w godzinach południowych 28-letni zduńskowolanin poszedł do księgarni na ulicy Łaskiej, skąd ukradł 8 płyt CD. Następnie ukradł niezabezpieczony rower, na który wsiadł i ...pojechał do sklepu. Tam wziął sobie z półki jak gdyby nigdy nic alkohol, po czym wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Pracownik ochrony zauważył złodzieja i ujął 28-latka powiadamiając policję. Wtedy okazało się, że w plecaku oprócz skradzionego alkoholu, mężczyzna miał również skradzione w księgarni płyty CD. Ponadto okazało się, że 28-latek w tym sklepie kradł już kilkukrotnie. Łącznie ukradł alkohol na kwotę ponad 1000 złotych.
W międzyczasie na policję zgłosiła się właścicielka roweru zgłaszając kradzież. Dyżurny przekazał od razu tę informację patrolom. Jeden z nich, który tego dnia pełnił służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, zauważył w stojaku pod jednym ze sklepów opisywany przez dyżurnego rower. Dzięki współpracy obu służb mundurowych i przeanalizowaniu zapisów monitoringu miejskiego, odtworzono całą sytuację. Okazało się, że złodziej alkoholu i płyt CD, to również złodziej roweru.
Właścicielka roweru, odzyskała go również dzięki temu, że skorzystała ze znakowania, jakie robiła Straż Miejska w Zduńskiej Woli. Zdjęcie roweru znajdowało się w bazie danych zduńskowolskich strażników i to pomogło w jego szybkim odnalezieniu. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Odzyskany rower wrócił do właścicielki, a skradziony towar do dalszej sprzedaży. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania, będzie tłumaczył się przed sądem.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u