Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Więcej tras autobusowych w województwie

Więcej tras autobusowych w województwie

8DSC00706Kolejne dwie linie autobusowe zostały uruchomione przez Województwo Łódzkie, żeby skomunikować powiaty naszego regionu. W rozkładach pojawiły się połączenia Żytno - Piotrków Trybunalski przez Przedbórz oraz linia Łęczyca - Poddębice przez Świnice Warckie. A frekwencja w autobusach ciągle rośnie.

 

- Kiedy dostałem do ręki wykresy przedstawiające obłożenie naszych linii nie bardzo chciało mi się wierzyć. Rok do roku liczba pasażerów wzrosła prawie dwukrotnie i przekroczyła już milion 600 tysięcy – mówił na konferencji prasowej zorganizowanej na przystanku jednej z nowo uruchomionych tras w Świnicach Warckich Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. Kolejne linie w Łódzkiem są włączane do rozkładów jazdy dzięki rządowemu wsparciu z funduszu rozwoju przewozów autobusowych.
- Samorząd województwa łódzkiego od 2019 roku, czyli od kiedy funkcjonuje program mający na celu likwidację białych plam komunikacyjnych w kraju, jest liderem uruchamiania nowych tras – chwali Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. – Wtedy rząd dołożył do zamawianych w województwie łódzkim połączeń ponad 12 mln zł, teraz jest to już kwota blisko 50 mln zł. Z tego 29 mln zł trafia dla samorządu województwa. W 2019 roku marszałek zamówił 29 połączeń. Dwie nowo uruchomione linie mają już numer 41 i 42.
Trasa Łęczyca – Poddębice to 46,8 km i 36 obsługiwanych przystanków. Przebiega przez gminy: Łęczyca, Świnice Warckie, Wartkowice, Poddębice. Busy będą miały sześć kursów na dobę.

Trasa Żytno – Piotrków ma długość 94 km. Po drodze busy zatrzymają się na 55 przystankach jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego przez gminy: Sulejów, Rozprzę, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny, Kobiele Wielkie, Żytno. W rozkładzie jazdy zaplanowano 10 kursów dziennie. Linie, które wystartowały w styczniu tego roku, to dodatkowe 41 miejscowości włączonych do sieci autobusowej.
- W ten sposób przewozy zamówione przez Województwo Łódzkie docierają już do 309 miejscowości wykluczonych wcześniej komunikacyjnie – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.
- W naszym przypadku, połączenie Świnic z Poddębicami to przede wszystkich korzyść dla młodych mieszkańców i seniorów. To oni najbardziej potrzebowali tego połączenia – mówi Sylwia Bartczak, wójt Świnic Warckich. Marszałek i wojewoda zachęcają samorządowców do aktywności przy uruchamianiu nowych linii w powiatach i gminach.
– Jest jeszcze wiele miejscowości czekających na dogodne połączenia w ramach swojej gminy, a możliwości są - apeluje marszałek. W konferencji w Świnicach Warckich uczestniczyli też parlamentarzyści: senator Przemysław Błaszczyk i poseł Marek Matuszewski; Zbigniew Linkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa, oraz Krzysztof Mordzak, prezes PKS Łęczyca, które będzie obsługiwać linię Łęczyca – Poddębice.

Wydział Prasowy Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Fot. Piotr Wajman

6DSC00702

1DSC00814

4DSC00699

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u