Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przekroczył prędkość pijany i bez uprawnień do prowadzenia pojazdów

Przekroczył prędkość pijany i bez uprawnień do prowadzenia pojazdów

alkomat2Policjanci z wieruszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego , który przekroczył dozwolona prędkość. Jak się okazało powodem takiego zachowania był jego stan nietrzeźwości oraz brak uprawnień. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara do 2 lat więzienia.

 

We wtorek 14 marca po godzinie 16 policjanci z wieruszowskiej drogówki w Lututowie na ulicy Piaski zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 20 km/h. 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował osobową Toyotą. Oprócz tego mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Mundurowi podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, może grozić kara 2-letniego więzienia. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.
Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu po alkoholu , nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Piotr Siemicki
Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u