Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Łódzkie buduje markę. Firmy z Sieradzkiego na największych targach budowlanych w Belgii

Łódzkie buduje markę. Firmy z Sieradzkiego na największych targach budowlanych w Belgii

abSetki wystawców i tysiące odwiedzających – w Brukseli trwają Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz BATIBOUW 2023. Jak od kilku lat, jest tam też stoisko Łódzkiego, a na nim oferta czterech firm budowalnych z naszego województwa. – Chcemy, żeby nasi lokalni przedsiębiorcy mieli bezpośrednią możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych poza Polską i zdobywania nowych rynków – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który odwiedził stoiska polskich firm. W Brukseli, dla przedstawicieli branży z Łódzkiego, odbyło się także forum budowlane, w którym wziął udział ambasador Polski w Belgii.

 

Targi BATIBOUW to jedna z najważniejszych europejskich imprez dla branży budowniczej. To tu, co roku, firmy z sektora budownictwa czy wyposażenia wnętrz mają niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje produkty i usługi odbiorcom z całej Europy, a nawet spoza niej. Od pięciu lat, podczas targów swoje stoisko ma też województwo łódzkie, które do udziału w tej imprezie zaprasza przedsiębiorców z naszego regionu. W tym roku swoją ofertę w Brukseli prezentowały cztery firmy: PPHU Eurex z Brąszewic, P.U.H. Partner Anrallogin z Wieruszowa, Fasada System z Łodzi i Izodom 2000 ze Zduńskiej Woli. To część projektu „Łódzkie go Benelux”, którego celem jest wsparcie lokalnej działalności gospodarczej. To jednak nie koniec, bo na zaproszenie samorządu województwa łódzkiego, w ramach projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes”, targi odwiedzili także przedsiębiorcy reprezentujący cztery kolejne spółki z naszego regionu: Kuchinox Polska, Legar P.K., Kasmo oraz Hantverkapoolen – to także producenci oraz dostawcy materiałów budowlanych, domów i mebli.
Ze wszystkimi przedsiębiorcami - uczestnikami targów, spotkali się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i radni sejmiku: Janusz Ciesielski oraz Edward Kiedos. „Łódzkie stoisko” na targach odwiedził również ambasador RP w Brukseli, Rafał Siemianowski. - Jesteśmy w Brukseli razem z przedsiębiorcami z województwa łódzkiego, których zaprosiliśmy na te targi. Bardzo nas cieszy, że są tu wystawcy, którzy biorą udział w tym wydarzeniu po raz kolejny, bo chwalą sobie tę formę ekspozycji i kontaktu z zagranicą – zaznacza marszałek Grzegorz Schreiber. Taką firmą jest m.in. Anrallogin z Wieruszowa, producent mebli m.in. łazienkowych, do sypialni i garderoby, która wystawia się w Brukseli, na stoisku Łódzkiego, już drugi raz.
- Promujemy swoją markę i umacniamy się na rynku, nawiązujemy kontakty z większymi i mniejszymi kontrahentami – mówi Andżelika Kamińska, współwłaścicielka przedsiębiorstwa. Jak dodaje, rok temu promowali na stoisku Łódzkiego meble pokojowe, a ponieważ to przyniosło efekty, teraz pokazywali wyposażenie łazienek. – Wyszliśmy poza Polskę, mamy odbiorców w Niemczech, Izraelu i Austrii, teraz chcielibyśmy „zdobyć” Belgię. Okazją do nawiązania bliższej współpracy międzynarodowej było V Forum Budownicze, które zostało zorganizowane w Łódzkie House w Brukseli. Polscy przedsiębiorcy spotkali się tam z przedstawicielami Izby Handlowej Bepolux i z dyrektor amsterdamskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Podczas spotkania omówiono belgijski sektor budowlany, a także różne formy wsparcia dla polskich firm, które chcą eksportować tu swoje produkty. Również wszystkie firmy z Łódzkiego miały możliwość zaprezentowania siebie i swoich usług. - Udział w takich wydarzeniach, jak targi czy to forum, bardzo nam pomaga, bo wyrabiamy sobie renomę. W przypadku mojej firmy to podniesienie wiarygodności, bardzo potrzebnej np. przy stawianiu do przetargów – mówi Edyta Kaśkiewicz, właścicielka firmy Legar z Opoczna zajmującej się produkcją mebli na wymiar. Jak dodaje, podczas targów i forum zyskała nowe kontakty branżowe. – Liczę, że to wkrótce zaowocuje.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Wydział Prasowy

fot. Piotr Wajman

b

a

ba

ac

ad

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u