Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w trzy dni

Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w trzy dni

ALKOMATPajęczańscy stróże prawa podczas ostatnich trzy dni wyeliminowali z ruchu siedmiu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy konsekwentnie odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

 

17 marca działoszyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu 61-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który jeździł Fiatem Seicento po wsi Raciszyn "na podwójnym gazie". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego i okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji policjantów z Działoszyna nikomu na szczęście nic się nie stało. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych. Tego samego dnia funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca tutejszej miejscowości, który zdecydował się wsiąść za kierownicę Volkswagena Passata mając w organizmie 0.38 promila alkoholu. Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących rowerami. W każdym przypadku policjanci zdecydowali, że za swoje nieodpowiedzialne zachowanie sąd zdecyduje o ich odpowiedzialności.

Przypominamy: Art. 87. [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§ 1.Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Policja apeluje!! Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę!! Kierowco bądź rozsądny!! Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie dla siebie jak i pozostałych uczestników ruchu. Funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę. Apelujemy, aby w sytuacji, kiedy widzimy osobę nietrzeźwą, zamierzająca wsiąść za kierownice samochodu, zawsze o takim fakcie informować policję oraz uniemożliwić jazdę takiej osobie. Przypomnijmy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

mł. asp. Wioletta Mielczarek
Oficer Prasowy KPP w Pajęcznie

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u