Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności PODDĘBICE. 2,2 mln zł dotacji unijnej na budowę dróg

PODDĘBICE. 2,2 mln zł dotacji unijnej na budowę dróg

poddebicedrogaGmina Poddębice otrzymała dotację z unijnych funduszy w wysokości 2,2 mln złotych na budowę drogi Adamów-Józefka. Odcinek ten połączy drogę powiatową z krajową nr 72.

 

Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszym etapie wykonana zostanie dokumentacja projektowa. Drugi etap przewiduje przeprowadzenie robót budowlanych. Całość ma być gotowa do 30 czerwca 2024 roku. Dzięki zadaniu na długości blisko półtora kilometra pojawi się jezdnia, pobocza, a także ciąg pieszo-rowerowy. – Nabór wniosków w ramach PROW był jednym z ostatnich w obecnej perspektywie unijnego finansowania. Cieszymy się, że samorządowi udało się pozyskać środki. Jednocześnie warto podkreślić, że to kolejne fundusze zdobyte przez Poddębice na rozwój sieci dróg – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.
Aktualnie na terenie tej gminy prowadzone są prace między innymi przy budowie drogi w Mrowicznej, Ewelinowie i Józefowie. W trakcie jest postępowanie na wykonanie drogi w miejscowości Szczyty w kierunku Aleksandrówka. – Mamy nadzieję, że to nie ostatnie inwestycje w infrastrukturę drogową w tym roku – dodaje burmistrz.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u