Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Nowa wystawa w Ratuszu

ZDUŃSKA WOLA. Nowa wystawa w Ratuszu

31RATUSZUZapraszamy do oglądania kolejnej ciekawej wystawy w ramach cyklu Kawiarnia (Nie tylko) Literacka w zduńskowolskim Ratuszu.

 

– Od kiedy pamiętam interesowałam się sztuką. Już jako dziecko bardzo dużo rysowałam. Bawiłam się plastycznie w przeróżnych kierunkach, nawet szyłam ubranka dla lalek – mówi Kamila Wlazło, uczennica klasy 4a o profilu: projektowanie ubioru w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, autorka prezentowanych prac. Z uwagi na swoje artystyczne zamiłowania postanowiła kształcić się w szkole artystycznej i dalej rozwijać swój talent i pasję.
– Moją inspiracją są głównie ludzkie ciała, różne kształty sylwetek, szczególnie kobiecych, dlatego moim ulubionym typem prac są akty. Prostota i artyzm są czymś, co staram się najbardziej w nich uwydatniać. Oprócz tego, cudownym dla mnie zjawiskiem jest interpretacja dzieł, ich przekaz, ale też odczyt emocji autora podczas tworzenia. Dobrym przykładem są akty, które pokazują to, czego nie pokazujemy na co dzień, to co chowa się pod ubraniami, które można odczytać jako pewnego rodzaju maskę – dodaje młoda artystka. Wernisaż wystawy prac Kamili Wlazło odbędzie się już w najbliższą środę, 19 kwietnia o godzinie 17 w Kawiarni Literackiej MDK Ratusz. Wystawę zwiedzać będzie można do końca maja.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u