Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolanka Marta Klimczak złotą medalistką Mistrzostw Polski AZS w Krakowie

Zduńskowolanka Marta Klimczak złotą medalistką Mistrzostw Polski AZS w Krakowie

klimczakmarta1Na Otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym w Krakowie swój udział zaznaczyli zduńskowolanie: Marta Klimczak i Kamil Grenda. Czołowi strzelcy, wychowankowie zduńskowolskiego "Sokoła", a obecnie K.S. Społem Łódż i WSS w Łodzi byli reprezentantami uczelni, na których studiują. Marta Klimczak (na zdjęciu), obecnie studentka Uniwersytetu Łódzkiego, zdobyła mistrzostwo Polski w Kpn40 strzelając w seriach 102,1;101,0;102,3;102,2 i osiągajac 407,6 pkt. Strzelając z 5. miejsca w finale po rewelacyjnym trafianiu uzyskała 202,1 pkt. i złoty medal Mistrzostw Polski AZS.

Kamil Grenda reprezentujacy WSS im. K.Górskiego w Łodzi zajął 4. miejsce w Kpn60 -602,3 pkt. oraz w Kdw 3x40 z wynikiem 1112pkt. Sukcesy seniorów tak podbudowały młodszych strzelców SKSS Sokół , że na kolejnych zaodach w Tarnowie - na Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich LOK juniorów i młodzików zdobyli 3 złote krążki i 1 srebrny medal.

Poszczególni zawodnicy Sokoła zajęli miejsca:

Marta Długosz - I miejsce w Ksp40L -383 pkt.; I miejsce w Ksp3x10 - 269pkt. i czwarte w Kpn30-280pkt.
Ewa Wrąbel - I miejsce w Kpn40 -384 pkt.
Marta Kujawiak -II miejsce w Ksp30 -264 pkt,: IVm -w Ksp40L -368 pkt,; 10m - w Kpn30
Paulina Wrąbel - IV miejsce w Ksp30 -356 pkt,; Vm - w Ksp40L -361 pkt,; VIm -w Kpn30 -277 pkt.
Kapuścinska Bogna - VII miejsce w Ksp30 -234 pkt;IXm -w Kpn30.
Wojciech Pawłowski - IX miejsce w Kpn40 -361 pkt.

Zawodnicy SKSS Sokół Zduńska Wola w klasyfikacji klubowej zajęli III miejsce z 220pkt. za znacznie liczniej obsadzonymi klubami Kaliber Białystok i ALU PRO-Opole. Sukcesami strzelców Sokoła pochwalił się siewie.tv Ludwik Malasiński - wice prezes Klubu. Gratulujemy!