Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności UNIEJÓW. Weekend z przewodnikami gratis

UNIEJÓW. Weekend z przewodnikami gratis

6uniejowGRAFTISW nadchodzący weekend 5 i 6 sierpnia samorząd Uniejowa zaprasza na bezpłatne zwiedzanie uniejowskich zabytków w towarzystwie przewodników. Takiej okazji nie można przegapić!

 

Obiekty, które będzie można zwiedzić to: uniejowski zamek, Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Uniejowie oraz wiatrak koźlak przy Zagrodzie Młynarskiej. Będzie to doskonała okazja do tego, aby spojrzeć na zabytki przez pryzmat ich wyjątkowej historii. Odkrycia tajemnic zwiedzanych obiektów podejmą się trzej panowie: Andrzej Pietrzak, Krystian Piechowski oraz Filip Tomaszewski. Pełni pasji i wiedzy spotkają się z Państwem, aby pokazać, że uniejowskie obiekty kryją w sobie niezwykłe historie. Zwiedzający będą mieli również możliwość wejścia na uniejowską basztę, skąd rozpościera się malowniczy widok na Wartę, Uniejów i okolice. Dodatkowo każdy, kto skorzysta ze zwiedzania, będzie mógł zabrać do domu specjalny paszport z pamiątkowymi pieczątkami z obiektów. Paszporty będą dostępne u przewodników i na recepcji Zagrody Młynarskiej.
Przewodnicy czekać będą na chętnych w następujących miejscach i godzinach:
- na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w bramie zamkowej: 5 sierpnia o godzinie: 12, 13, 14, 15, 16 i 17; 6 sierpnia o godzinie: 13, 14, 15, 16 i 17;
- w Kolegiacie pw. WNMP przy drzwiach głównych kolegiaty: 5 sierpnia o godzinie: 12, 13, 14, 15 i 16, 7 sierpnia o godzinie: 13, 14, 15 i 16.
- w Zagrodzie Młynarskiej przy wiatraku koźlaku: 6 sierpnia o godzinie: 13, 14, 15, 16 i 17.
Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości zwiedzania, bo Uniejów ma się czym pochwalić!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u