Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci z rozwikłali zagadkę śmierci zduńskowolanina sprzed 14 lat

Policjanci z rozwikłali zagadkę śmierci zduńskowolanina sprzed 14 lat

216-175031Funkcjonariusze z Archiwum X Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu rozwikłali sprawę śmierci zduńskowolanina sprzed 14 lat.

 

27 czerwca 2009 roku, w lesie w okolicach Słubic znaleziono ciało 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł na skutek pęknięcia w jego żołądku jednego z woreczków z siarczanem amfetaminy. Po wykonaniu czynności dowodowych 26 listopada 2009 roku przez Komendę Powiatową Policji w Słubicach Prokuratura Rejonowa umorzyła postępowanie z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że 52-letni mężczyzna z bogatą przeszłością kryminalną ma związek ze śmiercią 33-latka. Ustalenia pozwoliły na wznowienie umorzonego wcześniej śledztwa. Przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły na wytypowanie kolejnych trzech mężczyzn, którzy mieli związek nie tylko ze śmiercią mężczyzny, ale również z przemytem znacznych ilości siarczanu amfetaminy, które przewożone były z Polski do Wielkiej Brytanii metodą na tzw. „połyk”. W związku z przemytem środków odurzających doszło do śmierci 33 lata, którego zwłoki ujawniono w kompleksie leśnym w powiecie słubickim, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. Podejrzewani to mężczyźni w wieku od 46-60 lat.
25 lipca policjanci zatrzymali wytypowanych mężczyzn i doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o znacznej społecznej szkodliwości. Jedno z zarzucanych przestępstw stanowi zbrodnię. 46-latek został doprowadzony z Zakładu Karnego w Sieradzu, natomiast 52-latek z Aresztu Śledczego w Łodzi, gdzie przebywali w związku ze swoimi wcześniejszymi przewinieniami. 26 lipca sąd zastosował wobec trzech z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie ustalany jest związek innych osób ze śmiercią 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli oraz procederem przemytu za granicę znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą także na terenie Sieradza.

(opr. KJB)

216-175035

216-175032

216-175029

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u