Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poszukiwany, pijany, bez prawa jazdy i z narkotykami... jechał z dziećmi

Poszukiwany, pijany, bez prawa jazdy i z narkotykami... jechał z dziećmi

269-175339W centrum Zduńskiej Woli policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chavrolet. Okazało się, że kierujący nim 25-latek był osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Prowadził auto pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, mając niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Posiadał też przy sobie metamfetaminę i … przewoził w samochodzie dwójkę dzieci.

 

30 lipca, przed godziną 11 na ulicy Kruczej w Zduńskiej Woli, podczas patrolu miasta, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Chavrolet. Okazało się, 25-letni kierowca był po użyciu alkoholu i miał niespełna pół promila w organizmie. Policjanci sprawdzili dane kierowcy w systemie. Zduńskowolanin, był poszukiwany przez sąd do odbycia zastępczej kary 15 dni pozbawienia wolności wobec nie uiszczenia grzywny. Co więcej, wyszło na jaw, że kierujący był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, a sąd wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na 3 lata. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przeszukania, policjanci zabezpieczyli prawie 0,3 grama metamfetaminy. W samochodzie byli pasażerowie: 25-letnia zduńskowolanka oraz dwójka dzieci w wieku 1 i 6 lat. Kobieta posiadała uprawnienia i policjanci chcieli przekazać jej pojazd oraz dzieci pod opiekę, ale okazało się, że była również pod wpływem alkoholu. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a dzieci oddane pod opiekę uprawnionej osobie.
Podczas czynności w zduńskowolskiej komendzie, partnerka zatrzymanego okazała potwierdzenie uiszczenia grzywny. W ten sposób 25-latek nie trafił do zakładu karnego, ale już wkrótce stanie przed sądem. Śledczy, prowadzą postępowanie pod kątem posiadania substancji psychoaktywnych oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podchodzi do tego przestępstwa niezwykle poważnie, traktując je jako ewidentne lekceważenie jego decyzji. Dodatkowo, sąd w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów już nie na 3 lata, ale nawet do 15 lat. Zduńskowolanin poniesie też karę za wykroczenie prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Ponadto, sąd podejmie decyzję, w sprawie nieodpowiedzialnego zachowania pary nietrzeźwych zduńskowolan, którzy mieli pod opieką dzieci. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli, prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u