Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Nad zbiornikiem Kępina prawie jak w Sopocie. Będzie pomost

ZDUŃSKA WOLA. Nad zbiornikiem Kępina prawie jak w Sopocie. Będzie pomost

Koncepcja-oswietlenia-LUGSwoje mola mają Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Płock. I podobne będzie miała Zduńska Wola. Gotowy jest projekt pomostu, którego budowa planowana jest na zbiorniku Kępina w Zduńskiej Woli. Dokumentacja została przygotowana przez wykonawcę wybranego w przetargu, a inwestycja uzyskała już także pozwolenie na budowę.

 

Budowa pomostu wraz z platformą pływająca na Kępinie w Zduńskiej Woli, to kolejne przedsięwzięcie miasta, jakie ma służyć mieszkańcom szukającym wypoczynku. Pomost będzie mógł służyć spacerowiczom, ale także będzie miejscem do zacumowani kajaka czy żaglówki, albo rowerów wodnych. Obiekt zostanie wybudowany od strony ulicy Zduńskiej, niedaleko głównej alejki prowadzącej nad Kępinę. Pomost będzie miał 25 metrów długości i 3 metry szerokości. Będzie to pomost stały, posadowiony na palach żelbetowych, a nawierzchnię przewidziano z desek kompozytowych. Wykonawca wybrany został w przetargu w grudniu 2021 roku. Firma, która zaprojektowała obiekt, to Pomost ISO 2011 ze Sławy. Kwota za jaką wykonuje zamówienie to 28. 700 zł. Oprócz przygotowania dokumentacji jej obowiązkiem było zgłoszenie budowy obiektu budowlanego oraz zgłoszenie wodnoprawne. Na czas budowy pomostu nad Kępiną zostanie wybudowana specjalna droga dojazdowa o długości 72 metrów. To będzie droga tymczasowa, by mogły poruszać się nią samochody ciężarowe dowożące materiały.

Pomysł na zagospodarowanie Kępiny

W zagospodarowanie Kępiny samorząd inwestuje już od 2018 roku. Dotychczas wydano na ten cel około 7 mln zł. Prace prowadzone są w kolejnych latach etapami. Między innymi w ramach wydatków na zagospodarowanie Kępiny wybudowano dookoła ścieżkę rowerową oraz pieszą. Powstała mała architektura, czyli altanki oraz miejsca do grillowania i spotkań przy ognisku. W 2020 roku pojawiło się oświetlenie, a następnie także kamery monitoringu. W 2021 roku powstał plac zabaw od strony ul. Paprockiej, wybudowano ścieżkę edukacyjną, siłownię plenerową oraz strefę wypoczynkową ze stołem do gry w szachy. W 2022 roku przy placu zabaw stanęła publiczna toaleta. Jest także już nowy parking przy ul. Głównej. W kolejnych etapach miasto planuje jeszcze budowę pomostu dla rowerków wodnych i kajaków oraz remont zaniedbanego parkingu i przebudowę pętli autobusowej przy ul. Paprockiej.

KaMi S

Koncepcja-oswietlenia1

Koncepcja-oswietlenia2

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u