Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zatrzymany złodziej odsiedzi swoje

Zatrzymany złodziej odsiedzi swoje

policjaaDzięki skutecznej pracy dzielnicowego, sprawiedliwości nie uniknie 25-letni przestępca. Policjant w swoim rejonie służbowym, zatrzymał poszukiwanego, który w lipcu 2022 roku, dokonał kradzieży z włamaniem w gminie Zapolice. Decyzją sądu, najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

 

Wieczorem 1 sierpnia dzielnicowy oraz policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego, udali się pod adres, gdzie mógł przebywać poszukiwany 25-latek. Zduńskowolanin był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, które dokonał w 2022 roku w gminie Zapolice. Poszukiwany był zaskoczony policyjną wizytą. Ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kary pozbawienia wolności. Dzięki działaniom policjantów, trafił do zakładu karnego.

Jednym z ważnych zadań mundurowych w codziennej służbie jest zatrzymywanie osób poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W ręce policjantów poszukiwani wpadają prawie każdego dnia. Stróże prawa z całego powiatu zduńskowolskiego prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania i zatrzymywania takich osób. Na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których według ich wiedzy mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Poszukiwania często nie ograniczają się tylko do powiatu zduńskowolskiego. Funkcjonariusze działają także na terenie całego województwa, a nawet kraju. Podstawy poszukiwań są różne. Są to listy gończe, zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. Osoby zatrzymywane czasem są w miejscach zamieszkania, niekiedy "wpadają" podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji, inni zatrzymywani są w wyniku szeregu różnych policyjnych czynności jak na przykład standardowa kontrola drogowa lub podczas legitymowania. Często jest to żmudna i skomplikowana praca, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby nie dać się zatrzymać. Zdarzają się też przypadki, że poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u