Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Widać pierwsze efekty remontu ulicy Jodłowej

ZDUŃSKA WOLA. Widać pierwsze efekty remontu ulicy Jodłowej

znakrobotyNa remont ulicy Jodłowej zduńskowolanie czekali od wielu lat. W końcu jej przebudowa ruszyła. Już widać pierwsze efekty modernizacji. Drogowcy kładą pierwszą warstwę asfaltu.

 

W ubiegłym roku wybudowany został zbiornik retencyjny, dzięki któremu można połączyć cały system kanalizacji deszczowej i odwodnienia w tej części miasta. Rozwiąże problem odbioru wód opadowych z osiedla Nowe Miasto w Zduńskiej Woli. Woda teraz będzie trafiać do kanalizacji deszczowej i przez Jodłową do zbiornika retencyjnego, a następnie do rowu D12 i dalej do rzeki Tymianki.
Droga po przebudowie będzie miała nową nawierzchnię, zjazdy do posesji, chodnik i drogę rowerową. Inwestorem jest Powiat Zduńskowolski, ale miasto wspiera finansowo tę inwestycję. Oba samorządy wspólnie walczyły też o dotację na jej realizację. Poziomkowa, Jagodowa i Jałowcowa to kolejce ulice, na których będzie asfalt. Ciężki sprzęt wjedzie też na ulicę Dobrą na odcinku od Wilczej do ulicy Nowy Świat. Zostaną zdemontowane tam stare, nierówne płyty betonowe i zastąpione nową nawierzchnią. Prace zakończą się w tym roku.
Powiat Zduńskowolski na przebudowę ulicy Jodłowej otrzymał ponad 8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto dołożyło do remontu milion zł. Inwestycje realizuje firma Zakład Usług Komunalnych Barbara i Jarosław Pabich ze Zduńskiej Woli. Zakończenie prac planowane jest w czwartym kwartale tego roku.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u