Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Plejada gwiazd zagości w Zduńskiej Woli: Bałtroczyk, Bończak, Grabowscy, Peszek, Frycz

Plejada gwiazd zagości w Zduńskiej Woli: Bałtroczyk, Bończak, Grabowscy, Peszek, Frycz

23EZDZapowiada się wyjątkowo atrakcyjne zakończenie sierpnia oraz wrzesień w Zduńskiej Woli. Oj, będzie się działo. A do Ratusza zjedzie plejada polskich gwiazd. Kto i kiedy? O tym poniżej.

 

- 23 SIERPNIA. godz. 19, TEREN PLENEROWY PRZY ZCI RATUSZ, PLAC WOLNOŚCI 46. Spotkanie z aktorem Jerzym Bończakiem, a po nim (godz. 19.30) plenerowa projekcja filmu ,,Pan T." Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu ,,Muzyka o filmie. Film o muzyce. Filmowo - muzyczne spotkania ,,Między obrazami". Jerzy Bończak to aktor filmowy, teatralny, znany m.in. z filmów ,,Miś”, ,,Kariera Nikodem Dyzmy”, czy serialu ,,Alternatywy 4″. W filmie ,,Pan T.” wcielił się w postać Bolesława Bieruta. ,,Pan T.”: Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

- 22 WRZEŚNIA. GODZ. 19.30. SALA WIDOWISKOWA ZCI RATUSZ. Spektakl "KWARTET". Kultowa historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej - a to wszystko na... 50-lecie spektaklu. Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.
Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych! Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.

Autor: Bogusław Schaeffer Reżyseria: Mikołaj Grabowski Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński, Tomasz Karolak Czas trwania: 70 min
Bilety: 130 / 150 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: http://bitly.ws/JQLA http://kulturairozrywka.pl
Data: 22 września godz. 19:30, sala widowiskowa MDK Ratusz.

- 30 WRZEŚNIA, GODZ. 18, SALA WIDOWISKOWA RATUSZA. Piotr Bałtoczyk z najnowszym stand0upem. Twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły, jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Piotr Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków. Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gówno z barana”. BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.
Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją … Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei … Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .
Stand-up Piotra Bałtroczyka ,,Starość nie jest dla mięczaków” odbędzie się 30 września o godz. 18:00 w sali widowiskowej MDK Ratusz.

Bilety: 80 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: http://bitly.pl/FjF2d http://biletyna.pl kupbilecik.pl

KaMi S

6EZD

30wEZD

2peszek

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u