Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności UNIEJÓW. Zaprasza wraz z MON 14 sierpnia na Piknik Wojskowy

UNIEJÓW. Zaprasza wraz z MON 14 sierpnia na Piknik Wojskowy

14PIKNIKWOJSKOWYUniejów będzie jedną z kiludziesięciu miejscowości, w których odbędą się Pikniki Wojskowe, organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej .

 

Wydarzenia z tej okazji odbywać się będą na terenie całego kraju od 12 do 15 sierpnia. MON zaplanowało 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Ten w Uniejowie odbędzie się 14 sierpnia (w najbliższy poniedziałek) przy kompleksie boisk im. Włodziemierza Smolarka (teren przy zjeździe z ronda obok Aparthotelu). Piknik będzie trwał od godziny 12 do godziny 18.

Podczas pikniku będzie można z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest obecnie wyposażona polska armia, min.: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langustę, zestaw rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak oraz porozmawiać z profesjonalną załogą. Co więcej, żołnierze podczas pikniku będą częstować wszystkich żołnierską grochówką na najmłodszych odwiedzających będzie czekał kącik animacji, a o godzinie 17 będzie można wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia!

W Uniejowie Wojskowe Zakłady Lotnicze zaprezentują też makiety produkowanych przez siebie samolotów. Odwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie dzięki wirtualnej strzelnicy, obejrzą także wyposażenie żołnierzy prezentujących się jednostek wojskowych, w tym m.in. ambulans kryminalistyczny, motocykl czy też wojskowy wóz strażacki.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u