Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności REGION. Nadchodzący sierpniowy weekend ma być pogodny

REGION. Nadchodzący sierpniowy weekend ma być pogodny

pogodaPo ostatnim, wyjątkowo chłodnym, deszczowym, wręcz burzowym weekendzie, widać w pogodzie światełko w tunelu. Urlopowicze, którzy wzięli wolne w pracy do 15 sierpnia mogą porzucić parasole, płaszcze przeciwdeszczowe i ciepłe kurtki, jakie zazwyczaj nosiliby na początku jesieni. Bo według synoptyków ma do Polski, a także do Sieradzkiego wrócić prawdziwe lato. No, nie tak upalne, jak w lipcu, ale z temperaturą, która o udar słoneczny nie przypawi. To też dobra prognoza dla odkrytych kąpielisk w regionie (Zduńska Wola, Wieluń, Łask, Sieradz), które w ostatnich dniach przez gwałtowne ochłodzenie "klepią biedę". Z kolei, Termy w Uniejowie i Poddębicach oraz Zduńska Woda na brak klientów nie narzekają. A co zatem szykuje się w pogodzie?

 

We wtorek (8 bm.) na północy, zachodzie i w centrum kraju oraz na południowym wschodzie zapowiada się na ogół pochmurny z przelotnymi opadami deszczu o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu i w Wielkopolsce możliwe są burze. W pozostałej części kraju prognozuje się rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami (głównie w burzach) dość silny wiatr, który w porywach na Pomorzu rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

Środa ( 9 bm.) przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Poza tym przelotnie popada deszcz do 5-15 l/mkw. W pasie od Mazur i Warmii, przez centrum, po Śląsk może zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Pomorzu, przez 20 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami, głównie w burzach, dość silny.

Czwartek (10 bm.) upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu możliwe są, oprócz deszczu, burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr. Tylko w burzach będzie silny.

Na piątek - 13 sierpnia - prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. Na Pomorzu możliwy jest słaby deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 21 st. C na północy, przez 23 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W sobotę - 12 sierpnia - WRESZCIE dopisze pogodna aura, niestety nie wszystkim. Po południu i na zachodzie kraju wzrośnie zachmurzenie, spadnie deszcz rzędu 10-30 l/mkw. i pojawią się burze z gradem i silnym wiatrem. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 26 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Dla centrum, a także dla Sieradzkiego w niedzielę (13 bm.) oraz w poniedziałek (14 bm.) i w wolny od pracy wtorek (15 bm.) - w święto Wojska Polskiego i obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej synoptycy przewidują temperaturę do 26 do 27 st. C w cieniu. Raczej deszczu nie będzie. To chyba dobre prognostyki na drugą dekadę sierpnia.

KaMi S

Ostatnio podawana przez nas prognoza na weekend 5-6 sierpnia sprawdziła się w 98 procentach: https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/17380-czeka-nas-zaamanie-pogody-w-weekend

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u