Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Poparzeni Kawą Trzy gwiazdą Dni Powiatu Zduńskowolskiego

ZDUŃSKA WOLA. Poparzeni Kawą Trzy gwiazdą Dni Powiatu Zduńskowolskiego

15ZDUNKDni, to może za dużo powiedziane. Bo tak naprawdę w tym roku będzie to jednodniowe święto, związane z patronem powiatu św. Maksymilianem Marią Kolbe. Dni Powiatu Zduńskowolskiego ku Czci św. Maksymiliana Kolbego odbędą się 15 sierpnia.

 

Tegoroczne wydarzenie wystartuje o godzinie 15. Organizatorzy postarali się o różnorodne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników. Dzieci będą miały okazję bawić się przy animacjach oraz obejrzeć spektakl „Patrol zdrowy do działania gotowy”. To doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat zdrowego stylu życia i zachęcić do aktywności. Ważnym punktem pikniku będzie Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. Okazja do zaprezentowania bogactwa kultury, tradycji i smaków regionu. Na odwiedzających czekać będą stoiska przygotowane przez koła z Czechów, Tymienic, Izabelowa, Annopola Starego, Woźnik, Holendrów, Branicy, Rembieszowa, Pratkowa, Ptaszkowic, Sikucina, Kładów-Dionizowa, Opiesina, Wólki Wojsławskiej, Zapolic oraz Zborowskich. Smakosze będą mogli skosztować lokalnych potraw, które w unikalny sposób oddają charakterystyczny smak i aromat naszego regionu. Rozstrzygnięcie konkursu wystawienniczego zaplanowano na godzinę 16:30. Nim to jednak nastąpi, wszyscy będą mogli zajrzeć na ciekawe stoiska prezentujące pracę wydziałów zduńskowolskiego Starostwa Powiatowego, jednostek Powiatu Zduńskowolskiego, Fundacji DKMS „Zostań dawcą szpiku”, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także tegorocznych sponsorów Pikniku.
Będzie też coś dla fanów muzyki. O godzinie 17 na scenie pojawi się zespół PLANETY, który dostarczy publiczności porcję energetycznej muzyki i wspaniałych brzmień. Jednak prawdziwą atrakcją wieczoru będzie występ głównej gwiazdy – zespołu Poparzeni Kawą Trzy! Ich koncert, zaplanowano na godzinę 18:30. Dodajmy, że perkusistą grupy jest pochodzący ze Zduńskiej Woli dziennikarz radiowy i telewizyjny (znany m.in. z Wieczoru z Wampirem - przyp. siewie.tv), Wojtek Jagielski. Piknik odbędzie na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Dolnej 41 w Zduńskiej Woli. Wcześniej jednak z okazji 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej i przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego, o godzinie 11.30 na pl. Wolności w Zduńskiej Woli, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Starościna Zduńskowolska Hanna Iwaniuk wygłosi okolicznościowe przemówienie, a delegacje organizacji kombatanckich, władz samorządowych, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych, spółek, szkół i stowarzyszeń złożą wiązanki kwiatów. Następnie zaplanowano przejście do Bazyliki Mniejszej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, gdzie o godzinie 12 zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

KaMi S

Inne uroczystości kościelne w Zduńskiej Woli związane ze św. M.M. Kolbe:
- W poniedziałek 14 sierpnia, odpust w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Południe.
- W poniedziałek 14 sierpnia, w 82. rocznicę śmierci oraz liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana, w związku z przywilejem odpustu w bazylice – sanktuarium, w którym święty został ochrzczony, będzie sprawowana msza święta o godz. 19.30 w Bazylice Mniejszej.
- 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP msza święta będzie odprawiona o godz. 14, w Bazylice Mniejszej.

15oficjalnie

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u