Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Od malucha do seniora" - inwestycja na osiedlu ,,Dziewiarz'' w Sieradzu

"Od malucha do seniora" - inwestycja na osiedlu ,,Dziewiarz'' w Sieradzu

galerie_d8bb5df1d412751547279b76244e266f_galerieW Urzędzie Miasta Sieradza została podpisana umowa na realizacje zadania "Budowa wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora". Inwestycja realizowana będzie na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu".

 

 

Wykonawcą zadania została firma DREWZEL Gabriel Skrzypczyński Sp J, który za realizację zadania zaproponował kwotę 2.647.057,67 zł. Zadanie obejmuje rozbiórkę dotychczasowego ogrodzenia, wyposażenia boiska, sieci kanalizacyjnej, nawierzchni oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie wielofunkcyjnego boiska z ogrodzeniem i wyposażeniem, placu zabaw i siłowni plenerowej wraz z ogrodzeniem, fontanny z niezbędną infrastrukturą, nawierzchni ciągów komunikacyjnych i utwardzeń terenu. W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring, wykonanie obiektów małej architektury, nasadzenia drzew, krzewów oraz wykonanie rabat i łąk kwietnych.
- Po półtora roku ciężkiej pracy na projektem, przyjdzie mi dziś podpisać umowę na budowę wielopokoleniowego placu zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora". Jest niezmiernie miło, że osiedle Drzewiarz, pozyskuje nowe oblicze w postaci dobrze wyposażonego boiska czy placu zabaw. Mam nadzieję, że będzie to miejsce spotkań nie tylko młodzieży, ale również osób starszych do których też kierujemy swoją ofertę- mówił Paweł Osiewała, prezydent Miasta Sieradza. Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko 0,5 ha. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejki spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów oraz budki dla ptaków). Warto podkreślić, że na realizację parku Urząd Miasta Sieradza pozyskał dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Natalia Barwaśna
Referat Promocji UM w Sieradzu

IMG-2215

IMG-2204

galerie_767e5461639f5ef2d8449968397adae5_galerie

galerie_75ab53f8dfb8ce113084c5483424c1da_galerie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u